21 листопада ми відзначаємо День Гідності і Свободи. Цей день було започатковано у 2014 році з нагоди початку двох революцій, які відбулися в Україні у ХХІ столітті: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
![](https://1.bp.blogspot.com/-TJZk1iA6UeE/YZd_YFMCZII/AAAAAAAAIdY/70GjOgSzaaEriwMYhuw3m2uMfn6cON9vwCNcBGAsYHQ/w640-h320/unnamed%2B%25281%2529.jpg)
Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, які стали учасниками цих подій, піднялися на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.
Цей день – символ боротьби і перемоги, символ єднання заради найвищих ідеалів цивілізованого світу. Всупереч жорстокому тиску антидемократичного режиму українці об’єдналися і відстояли своє право на вибір достойного життя та майбутнього.
Революція Гідності повернула людям віру у цінності свободи, гідності, та самопожертви, а також кинула виклик диктаторству, подвійним стандартам, корупції.
![](https://1.bp.blogspot.com/-461HWRpVrpA/YZd_YmqLD0I/AAAAAAAAIdc/mqjO00lgnyUxyKNkQYU9ZIjRqYse9HsRgCNcBGAsYHQ/w640-h320/IMG_1984.JPG)
До цієї дати в читальній залі бібліотеки оформлено прес-виставку "Україна: територія Гідності і Свободи".
На ній представлено літописи очевидців подій, фотоальбоми, нариси, присвячені подіям в Україні початку ХХІ століття.
Видання розповідають про героїв і перебіг Революції Гідності, що пробудила в душі кожного українця потяг до свободи та волі.
![](https://1.bp.blogspot.com/-OgMaxHoazvI/YZd_YIcb7GI/AAAAAAAAIdU/kvPdCkw2hdMWPshED16Ut5TulvjSy8lpACNcBGAsYHQ/w640-h426/unnamed.jpg)
Підготували Ірина Мащенко та Вікторія Фіалковська, бібліотекарі читальної зали
В День Гідності та Свободи бібліотекарі КЗ "Публічна бібліотека" здійснили покладання квітів до пам'ятника Т.Г.Шевченка.
![](https://1.bp.blogspot.com/-2m-eBG-tZL8/YZtN2wT_-yI/AAAAAAAAIgM/d8w-tQyDLsw-H7ink99lkWT4YSD1pUVWwCNcBGAsYHQ/s2048/09665923_n.jpg) |