![](https://1.bp.blogspot.com/-0jqJOt60qrg/YWKf7ry-4bI/AAAAAAAAICo/1Uyfqwive8kSLE4uYX9quLDOXqg26rVEQCNcBGAsYHQ/w640-h426/depositphotos_35906367-stock-photo-young-artist-painting-an-autumn.jpg)
Образотворче мистецтво є однією з найдосконаліших форм діяльності, оскільки в художній палітрі кристалізується внутрішній світ людини, звучать кольори глибоких почуттів. Роботи художників будять прагнення до прекрасного, спонукають замислитися над суттю буття.
Вишуканий живопис, віртуозна графіка, майстерна пластика - невід’ємна частина національної культури, джерело духовного розвитку і задоволення естетичних потреб українського суспільства. Творчі досягнення художників свідчать про потужний потенціал народу, сприяють створенню позитивного іміджу України у світі.
Українським майстрам пензля і різця належать твори, які стали частиною золотого фонду світового образотворчого мистецтва.
Потенціал сучасних вітчизняних художників також вартий уваги, адже багато з них організовують свої виставки не тільки на Батьківщині, а й за кордоном — у найвідоміших виставкових центрах. При цьому вони залишаються впізнаваними й самобутніми.
Сучасний український геній – це про Івана Марчука. Британці навіть включили його до списку "100 геніїв сучасності" у 2007 році, в якому він, до речі, єдиний українець. Саме цей чоловік свого часу ввів до образотворчого мистецтва новий метод, який пізніше охрестили "пльонтизмом".
![](https://1.bp.blogspot.com/-0HotG1V5U3s/YWKdXFCVSHI/AAAAAAAAICQ/Tp6ydQjAyyAHf-rCpIglfealnRtXJH8wQCNcBGAsYHQ/w640-h480/85040.jpg)
Цього художника називають представником нової хвилі українського мистецтва. Ілля Чічкан активно виставляється у галереях України та Європи. Одну з його картин "It" продали у 2007 році за $70 тис.
![](https://1.bp.blogspot.com/-SU1ycUS5bWI/YWKdX6jJJgI/AAAAAAAAICY/8kxTf7iTMUQG2Mgf0spzB86JOzADkPK3gCNcBGAsYHQ/w640-h600/85054.jpg)
День художника відзначається в Україні щорічно у другу неділю жовтня згідно з Указом Президента (№ 1132/98) від 9 жовтня 1998р. Свято встановлено в Україні «…ураховуючи роль художників України в розвитку українського образотворчого мистецтва, відродженні національних традицій у художній творчості та на підтримку ініціативи Спілки художників України…».
В 2021 році День художника України припадає на 10 жовтня.
У нашому місті також є відомі талановиті художники, картинами яких захоплюються багато марганчан. Більшість із них виставляють свої творіння по всій Україні і, навіть, за кордоном. Багато робіт, подарованих авторами, знаходяться у галереї Марганецької центральної бібліотеки.
![](https://1.bp.blogspot.com/-VUfR3tdrxpo/YWKazxilt9I/AAAAAAAAIBk/WOJzavqcSpc6zqSKI0if2PtXTXJPtbqggCNcBGAsYHQ/w640-h438/IMG_8452.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-m1UE4Ob82OY/YWKdhMCauZI/AAAAAAAAICc/XcY3snxHIekdWDsc6hdaF7xlxawT9Kt4wCNcBGAsYHQ/w640-h382/IMG_0173.JPG)
Запрошуємо усіх небайдужих до краси завітати до нашої зали.
Вітаємо з Днем художника України! Бажаємо черпати натхнення від прекрасних українських пейзажів, в кожному куточку країни знаходити те саме джерело енергії, захоплення і гармонії. Пишіть "живі" картини, які сколихнуть весь світ, передавайте яскравими фарбами свою доброту і посмішку кожному цінителю мистецтва. Творчих успіхів і щасливих днів!
![](https://1.bp.blogspot.com/-HxOaOSn2vJ4/YWKaz2Kf3LI/AAAAAAAAIBo/SAtqBwbBN6Ul4tLYYE52lQdKFxxC9HeYwCNcBGAsYHQ/w640-h360/4-2.jpg)
Публікацію підготувала Ірина Мащенко, бібліотекар читальної зали |