![](https://1.bp.blogspot.com/-eI4dnLkDFmY/YYO0LsGazTI/AAAAAAAAINU/wzcW4iJcUeYcxmShjhuieiaAi55YJkPHwCNcBGAsYHQ/w640-h479/%25D0%25B7%25D0%25B0%25D0%25B2%25D0%25B0%25D0%25BD%25D1%2582%25D0%25B0%25D0%25B6%25D0%25B5%25D0%25BD%25D0%25BD%25D1%258F.jpg)
Кожна епоха дарує людству нові винаходи і відкриття. Але найбільшим винаходом було письмо. Писемні знаки дали людям можливість зберегти істинне знання. Адже саме завдяки написаному слову люди збагнули світ і своє місце в ньому. За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця — послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Давньою українською мовою написані козацькі державні документи й хроніки, створена самобутня художня писемність епох.
![](https://1.bp.blogspot.com/-GEXwJr5HAWI/YYO0K9iMfdI/AAAAAAAAINM/j2UEq34ndZ48xvkuJwAOlO8bPcFvitxowCNcBGAsYHQ/w640-h480/00.jpg)
Щорічно 9 листопада відзначають День української писемності та мови. Це свято було встановлено Указом Президента України Леоніда Кучми від 6 листопада 1997 року.
Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що мова об’єднує народи в нації і зміцнює державу.
![](https://1.bp.blogspot.com/-KhPiWVmUuOI/YYO0LCixdfI/AAAAAAAAINQ/HKFcZ61X1NgI6BqreAKruY5wkIFUtPWHgCNcBGAsYHQ/w640-h570/IMG_1872.JPG)
Напередодні свята у читальній залі оформлено книжкову виставку «Джерела духовності слов’янських народів», яка ознайомить користувачів з історією походження, культурою та розвитком становлення української мови. Тут же можна дізнатися про життя та діяльність послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, першого українського історика, видатного письменника та мислителя, ченця Києво-Печерської Лаври Нестора Літописця, а бажаючі знайдуть видання славетних майстрів рідного слова: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Котляревського, Панаса Мирного, Івана Нечуя - Левицького тощо, які прославляють свою країну, свою рідну мову, бо мова – це засіб відображення національної культури, розвитку і збереження духовної та матеріальної спадщини.
Шановні друзі!
Маємо сміливість серцем і душею впевнено сказати: «Ми – українці!».
Хай усіх нас єднає належність до великого народу!
Плекаймо всі разом ту мову, що дісталась нам у спадок від наших пращурів!
Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас!
Публікацію та виставку підготували Ірина Мащенко, Вікторія Фіалковська. |