До 79 річниці визволення міста Марганець, присвячується…
Ніхто не забутий, ніщо не забуте!
Із книг пізнаємо ми їх імена.
Хоч роки проходять, та в пам’яті буде
священа, велика, кривава війна.
6 лютого 1944 року – дата особиста для нашого міста. 79 років назад, було визволено наше місто Марганець від німецько – фашистських окупантів. Цей день приносить різні почуття – переможну радість і тяжку печаль, а в де - кого й сльози.
Окупація міста Марганця тривала 904 дні. За цей час було створено три партизанські загони, багато їх учасників загинуло, але на спогад залишилися такі імена, як Андрій Люлька, Микола Клочко, Олександр Гількевич, Петро Бережний. Їхніми іменами названі вулиці нашого міста. 2,5 роки мешканці Марганця вели непримиренну боротьбу з ворогом. А в ніч з 5 на 6 лютого 1944 року війська третього Українського фронту визволили місто від гітлерівців. Відступаючи, ворог перетворив місто Марганець на попелище, на купи руїн. Було підірвано і спалено всі найважливіші промислові об’єкти і більшість будинків, вивезено до Німеччини всіх кваліфікованих робітників.
Стійкістю, терплячістю, вірою у перемогу наблизили воїни свято визволення міста від нацистів. В боях за звільнення нашого міста загинуло 124 солдата і офіцера 203-ї та 333-ї стрілецьких дивізій. Їх було поховано в братських могилах.
Саме до цієї дати бібліотека підготувала для вас, діти книжкову виставку «Земний уклін, солдати – визволителі»,
на якій представлені унікальні матеріали з книжок, газет, та архіви мемуари фронтовиків – ветеранів, які залишили назавжди свої спогади, враження та невгамовну біль від пережитого горя і страждання наших земляків. Ви маєте змогу передивитися авторський альбом – спогадів з фотографіями, зроблений ще в 2000 році до 55 річниці Великої Перемоги нашими бібліотекарями, та почитати інформацію з перших вуст. Після тієї страшної війни було написано багато оповідань та віршів нашими місцевими поетами та письменниками, які зібрані в краєзнавчому відділу нашої бібліотеки. З ними ви теж маєте змогу познайомитися на нашій виставці. от же запрошуємо всю малечу прийти в бібліотеку та ознайомитися з незвичайною виставкою – спогадів.
|