12 вересня відзначається День фізичної культури і спорту.
Це свято відзначається щорічно у другу суботу вересня.Регулярні заняття спортом не тільки позитивно впливають на загальне самопочуття, а й дають деякі додаткові переваги, про які багато хто навіть і не здогадуються.
Марганецька центральна міська бібліотека пропонує вам звернути увагу на такі видання:
|
Каляндрук, Тарас. Таємниці бойових мистецтв України [Текст] / Т. Каляндрук. - Львів : Піраміда, 2007. - 304 с.
В цій унікальній книзі вперше зібрані відомості про бойові мистецтва українців, представлено близько 400 зображень з рідкісних джерел, більшість з яких до останнього часу були малодослідженими. Зі сторінок книги оживає самобутня бойова культура наших предків, яка тисячі років допомагала їм захищати рідну землю від ворогів.
|
|
Малов, Владимир Игоревич. 100 великих спортивных достижений [Текст] / В. И. Малов. - М. : Вече, 2007. - 432 с. - (100 великих).
Есть на планете Земля великое действо, происходящее раз в четыре года и приковывающее к себе внимание почти всех ее обитателей. В одной из стран мира проходят очередные Олимпийские игры, собравшие лучших легкоатлетов, боксеров, пловцов, гимнастов, спортсменов многих иных «специальностей». И миллионы людей живут напряженным ожиданием: какие прежние рекорды падут и какие будут установлены, какие новые феноменальные спортивные достижения поразят мир? Раз в четыре года, но с другим «циклом», проходят чемпионаты мира по футболу. Не забудем и мировые первенства по хоккею, баскетболу, ручному мячу, волейболу, по легкой атлетике, плаванию, боксу, борьбе. Огромный интерес вызывают многие национальные соревнования, таковы, например: розыгрыш Кубка Стэнли хоккеистами НХЛ и футбольные чемпионаты Англии, Италии или Испании.
Автор книги о ста великих спортивных достижениях всех времен и народов – В.И. Малов, специалист по истории спорта, писатель и журналист.
|
|
Боевые искусства [Текст] / отв. исполн. Ю. Г. Хацкевич. - M. : АСТ ; Мн. : Харвест, 2003. - 224 с.
В книге излагаются основы русского стиля рукопашного боя, включающего также достижения зарубежных систем самозащиты. Большие внимание уделяется общей физической подготовке. В книге описаны многочисленные приёмы и способы их применения в многочисленных ситуациях. Овладев техникой ведения боя, вы сможете справиться с безоружным и вооруженным противником, в том числе и с несколькими нападающими.
|
|
Смит, Дж. У. Вин чунь кунг-фу: приемы борьбы и захватов [Текст] / Дж. У. Смит ; пер. з англ. Г. Товкай. - М. : ФАИР-ПРЕСС, 2002. - 160 с. - (Боевые искусства).
Эта книга посвящена вин чунь кунг-фу, боевому искусству Китая, эффективнейшей системе самозащиты. Автор рассматривает основы системы вин чунь: ведение боя методом `липких` рук (чи сао) и методом `липких` ног (чи герк), при которых руки и ноги постоянно находятся в контакте с противником, мешая ему проводить приемы. Уделяется также внимание технике захватов и бросков (цинь-на), пригодной в реальной ситуации самозащиты, и технике ударов по уязвимым точкам на теле человека (дар мак). Большое количество иллюстраций помогает активно осваивать приемы и базовую технику вин чунь. Для широкого круга читателей.
|
|
Силлов, Дмитрий. Бодибилдинг, фитнес, аэробика без стероидов, тренера и спортзала [Текст] / Д. Силлов. - М. : Астрель ; СПб. : Астрель-СПб, 2012. - 286 с.
Эта книга о том, как за короткое время человеку любого возраста, пола и физических кондиций стать обладателем красивого тела, обрести силу, выносливость и при этом не потерять свое здоровье, употребляя анаболические стероиды, а значительно улучшить его. Новая книга дмитрия силлова, известного инструктора по рукопашному бою и бодибилдингу, автора многих книг по данной тематике, дает ответы на все вопросы, которые могут возникнуть как у продвинутого спортсмена, так и у новичка, решившего с помощью штанги и гантелей поменять свою жизнь. При этом книга ориентирована именно на нужды жителей россии, с учетом того, что многие люди не имеют времени и финансовых возможностей для посещения дорогих спортзалов. Качайтесь дома и оставайтесь здоровыми, сильными и красивыми!- вот основная идея этой книги.
|
|
Желдак, Тимур Анатолійович. Історія чемпіонатів Європи з футболу [Текст] / Т. А. Желдак ; худож. В. М. Карасик. - Х. : Фоліо, 2016. - 395 с. : табл. - Л-ра: с. 394.
Зараз це важко собі уявити, але всього якихось 60 років тому не існувало такого поняття - "Чемпіонат Європи", а перші континентальні змагання були зустрінуті провідними європейськими футбольними країнами вкрай негативно. Минув час, і зараз Чемпіонат Європи став подією, яка виходить далеко за рамки простого футбольного змагання. У всіх 13 європейських першостей, що минули, - своя історія. Історичним став уже і Євро-2012 в Україні та Польщі. Це видання - не лише збірка довідкової інформації (хоча любителі статистики також знайдуть тут багато корисного), це емоції і переживання, невідомі факти і загадки забитих і незабитих голів, перемоги й поразки, герої і невдахи... Тобто футбол - найкраща в світі гра у всіх її проявах. Ця книжка - продовження "футбольної серії" видавництва "Фоліо", розпочатої книжками "Билиці та вигадки українського футболу" (історія київського "Динамо"), "Знамениті постаті українського футболу" та "Історія українського футболу".
|
|
Пино, Ж. Китайский кулак: чан-цюань, нань-цюань, сянсин-цюань, нэйцзя-цюань [Текст] / Ж. Пино. - Минск : Харвест, 1998. - 320 с. - (Боевые искусства).
Эта книга предназначена тем, кто увлекается ушу - древним боевым искусством Китая. В ней говорится об истории и структуре ушу, приведена характеристика 15 его стилей, представлены 28 таолу (комплексов упражнений) этих стилей. Большинство из них ранее у нас не публиковались. Таолу сгруппированы по четырем разделам: длинный кулак (чан - цюань), короткий кулак (нань - цюань), образный кулак (сянсин - цюань) и внутренний кулак (нэйцзя - цюань). Материалы книги не только дают наглядное представление о сути ушу, но и позволяют самостоятельно практиковать комплексы таолу для обретения хорошей физической формы, выработки навыков самозащиты, а также для выступления на соревнованиях и фестивалях.
|
|
Тренируем тело [Текст] / ред. С. С. Скляр. - Х. ; Белгород : Книжный Клуб "Клуб Cемейного Досуга" , 2008. - 320 с.: рис. - (Популярная семейная энциклопедия).
Книга рассказывает о том, как сделать свою фигуру совершенной. В этом могут помочь специальные упражнения для тела, массаж, баня, а также йога.
В книге предложены фитнес-программы, шейпинг-тренинги, комплекс асан и целительные мудры. Иллюстративный материал великолепно дополняет текст.
|
Трохи з історії українського спорту
Фізкультура і спорт – невід’ємна частина національної культури і здоров’я. Фізичні вправи здавна були звичними в побуті українського народу. Святкові народні ігри, їзда верхи, кулачні бої, плавання, біг, веслування, підняття ваги мали величезну популярність. Свого часу саме з них виросла система фізичної підготовки запорізьких козаків, які вирізнялися неабиякою силою, влучністю та витривалістю…
Вже в кінці ХІХ століття жителі України ознайомилися з європейськими видами спорту. Серед командних видів спорту найулюбленішими стали регбі та футбол, а серед індивідуальних – фехтування, гімнастика та різноманітні види боротьби.
Згідно з деякими дослідниками, перше спортивне товариство – "Сокіл" – було організоване вже в 1867 році у Львові. Знахідки підтверджують, що під фундамент першого спортивного комплексу "Сокола" було закладено два пергаменти, написані українською та польською мовами і священники з обох країн приймали участь у спеціальній відправі.
Загалом, на початку ХХ століття в Україні налічувалося 196 спортивних об’єднань, де більше 8 тисяч людей займалися активними видами спорту.
Крім того, за часів перебування в складі Російської імперії, в Україні також розпочинається історія розвитку ігор на удачу. У XVIII, XIX та на початку XX століть в Києві та Одесі успішно функціонують найбільші клуби, де можна було перекинутися в карти. Такі розваги в Україні переживають досить велику кількість заборон, як за часів Радянського Союзу, так і після здобуття незалежності. Незважаючи на це, цей вид гри залишається популярним і дотепер, особливо з появою безлічі можливостей прийняти участь у змаганнях онлайн. Так, в 2015 році в Києві відбувся перший український профільний конгрес, метою якого було визначення майбутніх шляхів та перспектив розвитку даного бізнесу в країні.
Участь українців у світовому олімпійському русі почалася ще в 1894 році, коли 56-річний український генерал Олексій Бутовський з с. Пятиборець на Полтавщині, став одним із засновників олімпійського руху.
В Україні народилось чимало прославлених спортсменів, проте деякі імена горять особливо яскраво, змушуючи повірити, що на цій планеті існують люди з надможливостями. Одне з таких імен – Іван Піддубний, який не програв жодного чемпіонату з греко-римської боротьби. Наполегливою працею та незламною волею він заробив собі прізвисько Залізний Іван, Руський Богатир та Чемпіон Чемпіонів.
Однією з найбільш знакових подій початку ХІХ століття стала І Всеросійська олімпіада, яка була проведена в 1913 році і присвячена відкриттю Всеросійської промислової виставки з нагоди 300-річчя царювання Романових. Перший стадіон спеціально для спортивних змагань було побудовано саме тоді. Трибуни були розраховані на 5 тисяч місць, а сам стадіон включав бігові доріжки та велотрек. До програми олімпіади входили: легка атлетика, марафонський біг, футбол, боротьба, підняття гир, фехтування, плавання, гімнастика, кінні змагання, вело- і мотогонки. Тоді ж, киянка Н. Попова встановила рекорд світу з бігу на 100 метрів – 13.1 секунди.
З 1917 року спостерігається значне піднесення розвитку українського спорту та фізичної культури. А саме, з 1921 року почали проводитися Всеукраїнські спартакіади, олімпіади та інші змагання. Переможці цих заходів пізніше брали участь у Всесоюзних змаганнях. Наприклад, збірна команда Української РСР посіла друге місце на спартакіаді 1928 року.
Варто згадати і такий героїчний епізод в історії українського спорту як "Матч смерті". Згідно з деякими даними, футболісти "Динамо", що залишалися в окупованому Києві організували команду "Старт" і провели серію переможних матчів з німецькими військовими. Деякі гравці були змушені заплатити за перемогу концтабором і розстрілом.
У післявоєнний період спорт в Україні продовжував розвиватися. В цей час численні українські спортсмени ставали переможцями європейських чемпіонатів, вигравали кубки світу та олімпійські медалі. Наприклад, з 1964 по 2012 рік гімнастка Лариса Латиніна була володаркою найбільшої кількості олімпійських нагород (18 медалей) за всю історію Олімпійських ігор.
Футбольна команда "Динамо" (Київ) виборола Кубок володарів кубків Європейських країн в 1975 та 1986 роках, а також Суперкубок Європи в 1975 році. Олег Блохін та Ігор Бєланов назавжди залишаться золотими іменами в історії українського футболу.
Олімпійський чемпіон, жердинник століття – Сергій Бубка, встановив 35 світових рекордів та здобув світову славу та визнання навіть після закінчення спортивної кар’єри.
Свої самостійні виступи на Олімпійських іграх українська збірна починає з 1994 року. Саму тоді фігуристка Оксана Баюл здобула першу золоту олімпійську медаль для незалежної України.
Сьогодні з’являється все більше нових українських спортсменів, які підкорюють світові вершини та змушують своїх співвітчизників радіти та пишатися ними. Тож вкрай необхідно підтримувати їх ініціативи та створювати благодатні умови для виховання майбутніх олімпійців.
За матеріалами сайту: http://www.istpravda.com.ua/
Підготували: Ольга Забенько, пр. бібліограф ЦБС, Тетяна Мархасіна, провідний бібліотекар ЦМБ. |