Сьогодні, 26 червня, в Україні відзначають День кримськотатарського прапора.
Це неофіційне свято, що відзначається за рішенням органів самоврядування кримськотатарського народу з 2010 року, символізує єдність, наступність поколінь кримських татар та їхню боротьбу за свободу і право на самовизначення.
Кримськотатарський прапор був запроваджений у грудні 1917 року першим Курултаєм кримськотатарського народу у Бахчисараї. За радянських часів, коли кримськотатарський народ зазнав репресій, прапор не використовувався.
Прапор був відновлений 30 червня 1991 року у Сімферополі другим Курултаєм кримськотатарського народу.
Прапор кримських татар є національною символікою. Це полотно небесного (блакитного) кольору, у лівому верхньому куті із золотим знаком влади – тамгою. Колір позначає чисте небо, мир, а однотонне тло – єдність народу.
Кримськотатарський народ є найбільшим корінним народом Криму і Української держави загалом, оскільки сформувався на території, яка сьогодні перебуває у міжнародно визнаних кордонах України, і не має державності поза її межами.
З метою формування більшої уваги до кримськотатарської культури загалом, усвідомлення її ролі як складової частини української культури на сайті Центральної ібібліотеки презентовано тематичну виставку.
«Два прапори – єдина країна!»
Нині цей стяг є символом боротьби за права корінного народу Криму, символом звільнення півострова від російської окупації та одним із символів відновлення територіальної цілісності України.
Запрошуємо Вас, шановні читачі відвідати Центральну міську бібліотеку та ознайомитися з тематичною виставкою про життя та боротьбу за свою незалежність вільного кримськотатарського народу!
Матеріал підготувала Олена Рак
|