Щороку 8 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення і вшановує пам’ять всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років, пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом.
Цього дня в Україні та світі вшановують пам'ять тих, хто поліг у бою, захищаючи рідну землю під час Другої світової війни. Надзвичайно важливо згадати та вшанувати подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять і жертви війни: остарбайтери, діти війни, цивільні, які постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл. Війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.
Особливо важливим День пам'яті та примирення є сьогодні, коли Україна втретє відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії росії , коли щодня вони атакують українські міста. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва .
День пам’яті та примирення символізує не тріумф переможців над переможеними, а застереження – диктатори завжди прагнуть задовольнити імперські амбіції збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами.
Наша боротьба триває щоденно від 2014 року, і ми неодмінно переможемо, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій підступного агресивного сусіда-злочинця. Міць наших збройних сил є запорукою існування держави та збереження прав людини.
До цієї сумної дати у центральній міській бібліотеці була підготовлена і оформлена книжкова виставка «Кожен час, кожен день пам’ятайте…». Усі книги та фотоальбоми , які представлені на виставці висвітлюють період Другої світової війни. Цей ретельно відібраний матеріал не можна дивитися без хвилювання: він тривожить душу, викликає сум, співчуття, глибокі роздуми. Цей біль , пережило ціле покоління нашої країни.
Хоч в Україні досі триває війна, ми віримо, що переможе той, хто чистий серцем і душею, хто дійсно захищає свою Батьківщину!
|