В рамках Міжнародного проєкту "Ми – українці. Я і ти!" Львівської обласної бібліотеки для дітей в форматі онлайн на платформі Zoom був проведений захід «Характерник Іван Сірко - національна легенда України» 13 та 17 квітня 2021 року.
![](https://1.bp.blogspot.com/-EOPYpr9i_aI/YH0p_3PHrNI/AAAAAAAAGhA/5Z_uX7QnruEdw4kAbPAbuvFKxNGwC0IxwCNcBGAsYHQ/s1920/2gdh_3038088117466586396_n.jpg)
Проект "Ми – українці. Я і ти!" (автори та координатори Міжнародного онлайн проєкту "Ми українці - я і ти!"- Кремньова Олена (Львів, Україна), Петро Табака (Ольштин, Польща) спрямований на популяризацію української класичної та сучасної літератури, історії України, її традицій та звичаїв серед українців, що живуть за кордоном, зокрема, в Польщі.
![](https://1.bp.blogspot.com/-IohFhlOmjEM/YH0p__Ayj2I/AAAAAAAAGhE/kYKKVtk6-oUsHFo9KGPyvNMwRqRQ7u8LACNcBGAsYHQ/s1920/1fghfg78578.jpg)
Дізнатися легенди та історичні факти про найвідомішого характерника України Івана Сірка мали змогу учні пункту вивчення української мови з м. Ольштин (Польща), вчителька Мирослава Четирба-Піщако, учні Міжшкільного Пункту Навчання Української Мови у Варшаві Międzyszkolny Zespół Nauczania Języka Mniejszości Ukraińskiej (Warszawa,Polska) вчителька Tetyana Ouerghi.
![](https://1.bp.blogspot.com/-DSaFLRIbb78/YH0rCvVcvFI/AAAAAAAAGh4/BE-hXVT1wsklnAyvUeYpzklLdQfJTyP9gCNcBGAsYHQ/s1920/5465.png)
![](https://1.bp.blogspot.com/-59iKjtBbeig/YH0qwRaseQI/AAAAAAAAGhw/cnx8iAmOg0wlmv3MNX3vpWABa6Loq_qJACNcBGAsYHQ/s1920/175089782_2201096590024954_5549160002891888159_n.jpg)
Харизматична постать Івна Сірка, оповита легендами, і досі хвилює уяву істориків, дослідників та нащадків бойових мистецтв запорожців. Він здійснив 50 бойових походів і не програв жодного. 12 разів поспіль обирався кошовим отаманом. Ловив кулі на льоту, та міг обертатись вовком чи соколом. Після смерті, його правицю, козаки ще 7 років брали із собою у військові походи.
![](https://1.bp.blogspot.com/-0AGKL3QkW3I/YH0qdjNhW6I/AAAAAAAAGhU/wLkddhNsjiggZ3IFANvJ2b5s_9XWISrfACNcBGAsYHQ/s1920/174256583_2201096073358339_1699720061663835050_n.png)
![](https://1.bp.blogspot.com/-53GcbTNu2EU/YH0qdmQ2oeI/AAAAAAAAGhQ/YxNlqYwIKIw61PeF4l5Bs-M0Kd5PSdMiwCNcBGAsYHQ/s1920/173161618_2198042806996999_2552616434155612947_n.jpg)
З життям козака-характерника Івана Сірка, знайомила Olga Zabenko, провідна бібліографка КЗ «ЦБС відділу культури виконкому Марганецької міської ради Дніпропетровської області».
Наприкінці учасники онлайн-заходу мали змогу перевірити отримані знання про знаменитого кошового отамана Івана Сірка у вікторині, яка доступна за посиланням https://learningapps.org/view19152015
![](https://1.bp.blogspot.com/-rWC2IRruySY/YH0qebf8d-I/AAAAAAAAGhg/BSbCfi202rAR7lYWtZrUD3ybWk4RTZH8ACNcBGAsYHQ/s1920/85787.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-ivG8byaZfKY/YH0qeEjJrzI/AAAAAAAAGhc/noNrUhq8U_kjqlhogTqlxJrkOxl5Pc8bQCNcBGAsYHQ/s1920/67546.png)
![](https://1.bp.blogspot.com/-Ddg9XJ7XhCw/YH0qdhO2nPI/AAAAAAAAGhY/FyMMaG69Q0YrBXVJv-3vJA_x40pLzdBAgCNcBGAsYHQ/s1920/534.png) |