Традиційно в перший день літа (1 червня) ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей, прекрасне свято радості і надії. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги.
Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей 1 червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року, і вже 1950 року був відзначений перший Міжнародний день захисту дітей.
В Україні цей день відзначається із 1998 року, а в 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини.
Кожна дитина має повне право бути захищеною, має право на повноцінне дозвілля й відпочинок, щоб розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.
Напередодні свята у читальній залі Марганецької центральної міської бібліотеки оформлено книжково-ілюстровану виставку «Цей день на планеті хай щастям сіяє!», де на вас чекає різноманіття яскравих, казкових книг та журналів для дітей та дорослих.
Книг, що допоможуть поринути в чарівний світ дитинства, у світ, де існує казка й бувальщина, у світ, де ми почуваємо себе впевнено і можемо будувати найсміливіші плани, а у мріях переноситися у найдальші краї.
Цікаві факти про дітей:
- Діти вчаться розпізнавати звуки і запах своєї матері майже відразу після народження. Впізнавати матір візуально вони починають через кілька тижнів.
- Кожна дитина після народження вміє плавати. Ця здатність швидко пропадає.
- Немовлята мають в три рази більше смакових рецепторів, ніж дорослі.
- Діти починають розуміти мову до того, як самі починають говорити.
- Мозок дитини може використовувати до 50% від загального отриманого обсягу глюкози, це пояснює, чому немовлята так багато сплять.
- Телебачення не сприяє інтелектуальному розвитку, бо немовлята реагують на речі, які реагують на них. Саме тому ігри з батьками є набагато цінніші для їх розвитку.
- Найбільш старовинна іграшка знайдена на території України датується 5-им ст. до н. e. Вона являє собою ляльку з глини розміром понад 6 см. Унікальним є те, що руки та ноги цієї ляльки можуть рухатися. Також у Києві є Державний музей іграшки, до колекції якого входить більш як 15 000 експонаті.
- «Діти індиго» можуть займатися одночасно п'ятьма справами, щоб були зайняті ноги, руки і голова. Наприклад, хлопчик Даня 5 років говорить одночасно на чотирьох мовах. Його активність зводить з розуму бабусю і вчителі з дошкільної освіти. Чотирирічна дівчинка Лана відмовляється спати, так як вважає, що може пропустити все найцікавіше в цьому житті.
- Діти нічого не пам'ятають у віці до 3 років, через те, що психологи називають «інфантильною амнезією».
Підготували: І.І.Мащенко, О.В.Забенько. |