День пам’яті та примирення — пам’ятний день в Україні, який відзначають 8 травня. Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму».
Війна… Страшна війна минулого століття, пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині України. Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі імперські. Війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил. Вони – святиня нашої пам’яті.
Минають роки, відлітають у вічність… Більше півстоліття минуло з тієї тривожної ночі, коли замовкли останні постріли гармат, прийшов мир, настала тиша, за яку заплачено ціною життя мільйонів людей.
Сьогодні ми віддаємо данину пам’яті тим, хто загинув на фронтах Другої Світової війни, хто віддав життя, щоб ми жили щасливо.
Пам’ять. Це не просто частина історії. Пам’ять – це наша совість, біль, наша гордість. Пам’яті наших дідів, батьків і старших братів, пам’яті вічно молодих солдатів і офіцерів, що мужньо боролися з ворогом і перемогли, пам’яті тих, хто поліг смертю хоробрих, пам’яті всіх, чиї серця обпалила Друга світова війна.
До цієї дати в ЦМБ ім.М.Островського бібліотекарем читального залу В.В.Фіалковською була підготовлена і оформлена бібліотечна виставка «Кожен час, кожен день, пам’ятайте…”.
Документи представлені на виставці познайомили користувачів бібліотеки з найважливішими операціями нашої армії, фотодокументами воєнних років, допомогли побачити “обличчя” війни й окупації (боротьбу, побут, руїни).
Інна Кандала, методист Марганецької міської ЦБС |