29 серпня 2018 року Урядом України затверджено порядок надання пільгового кредитування для здобуття професійно-технічної та вищої освіти.
Даний кредит можуть отримати особи, які зараховані на навчання для здобуття професійно-технічної або вищої освіти за денною або заочною формою на підставі угод, укладених між навчальним закладом та фізичною або юридичною особою, а саме:
- діти, зареєстровані в установленому законодавством порядку як внутрішньо переміщені особи;
- громадяни, які віднесені до дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, до досягнення ними 23 років;
- студенти вищих навчальних закладів незалежно від форми власності та курсанти невійськових вищих навчальних закладів, до досягнення ними 35 років;
- студенти вищих навчальних закладів незалежно від форми власності та курсанти невійськових вищих навчальних закладів;
- особи, визнані учасниками бойових дій.
Відповідно до Постанови, кредит на навчання можна отримати незалежно від форми власності навчального закладу. Кредит оформлюється для навчання на певному курсі тільки один раз. В залежності від підстав пільгові кредити різняться за терміном їх надання та розмірами відсотків за користування кредитом.
Оформлення кредиту проводиться в кілька етапів, спочатку приймальна комісія навчального закладу за результатами складання вступних випробувань та на підставі письмової заяви вступника, приймає рішення щодо його зарахування до навчального закладу з оплатою навчання за рахунок пільгового кредитування. Після чого укладається угода між одержувачем кредиту та навчальним закладом в особі його керівника, форма угоди затверджується МОН.
Для укладення угоди одержувач кредиту (для неповнолітніх, — один з батьків або особа, яка є законним представником) подає до навчального закладу свій паспорт та довідку про присвоєння йому реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової карти платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті).
Необхідно зазначити, що за однакових підстав (результатів вступних випробувань для вступників або результатів навчання для здобувачів вищої освіти) переваги під час прийняття рішення щодо пільгового кредитування мають такі категорії осіб – діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; особи з інвалідністю I-III групи; діти з малозабезпечених сімей; діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи; громадяни, які були віднесені до дітей з числа внутрішньо переміщених осіб; вступники та здобувачі вищої освіти, які вступають або навчаються на спеціальностях (спеціалізаціях), для яких встановлюються академічні стипендії у підвищеному розмірі.
За більш детальною інформацією з даного питання та інших правових питань ви можете звернутись до Нікопольського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, за адресою: м. Нікополь, вул. Івана Богуна, 9, тел. (0566) 68-75-23, (0566) 68-75-40, МТС +380661773774, номер гарячої лінії 0-800-213-103.
Марганецьке бюро правової допомоги, вул. О. Кошового, 2 м. Марганець, тел.: (0566) 5-10-06.
Покровське бюро правової допомоги, вул. Героїв України. 13 м. Покров тел.:(05667) 6-65-08.
Томаківське бюро правової допомоги, вул. Лесі Українки, 41 смт. Томаківка тел.:(05668) 3-14-22.
|