25 січня 2018 року відділ культури виконкому Марганецької міської ради провів на базі ЦМБ ім. М. Островського «круглий стіл» на тему «Нематеріальна культурна спадщина, як ресурс розвитку громади».
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2018/01/ba85e-img_1765.jpg?w=600)
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2018/01/fe1c6-img_1755.jpg?w=600)
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2018/01/b4749-img_1791.jpg?w=600)
Відкрила засідання директор Марганецької міської ЦБС Л.В. Пономарьова. Лідія Віталіївна в своєму виступі розповіла, що бібліотеки ЦБС співпрацюють з місцевими поетами, музикантами, художниками та майстрами народної творчості. У бібліотеках постійно оформлюються виставки картин Г.Кириленка, М.Герасименка, Ю.Борсука, Н.Боровика. Читачі можуть насолодитися творчістю марганецьких майстрів І.Зайцевої, В.Аришевої, В.Шагойко, О.Рак, О.Шаляпіної, Л.Аврушкіної і ін.
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2018/01/cdcc7-img_1754.jpg?w=600)
Також з 1995 року бібліотека-філія №1 в с. Городище вибрала основний напрямок в роботі – краєзнавчий. Сьогодні в цій бібліотеці оформлено краєзнавчий куточок, де представлені експонати, зібрані завідуючою С.В.Патякою і місцевими жителями. Бібліотеки співпрацюють з майстринями Г.В.Абрамчук, А.Д.Подаковою, А.Ф.Шипотинник, В.П. Гнєзділовою.
Міські бібліотеки продовжують роботу по відкриттю нових творчих імен та популяризації їх творчості на благо марганецької громади.
В.В.Жданюк, завідувач клубом «Дніпро» поділився з учасниками «круглого столу» тим, що в клубі з задоволенням займаються вокалом люди старшого віку в колективі «Дніпровські зорі», а їхні онуки – у вокальному колективі під керівництвомІ.К.Мірошніченко та в танцювальному колективі під керівництвом Т.С.Севастіді.
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2018/01/c36aa-img_1809.jpg?w=600)
Директор міського краєзнавчого музею Л.Г.Аліфіровазапропонувала вивчати народну медицину у нашому місті, знайомитися з цілителями та знахарями, лікарськими рослинами, гончарством, лозоплетінням.
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2018/01/3242b-img_1794.jpg?w=600)
Художник І.О.Барнаш підкреслив значущість розвитку місцевого туризму. Іван Олександрович зазначив, що наш регіон в культурі неначе відірваний від усієї України, але носіїв нематеріальної спадщини у нас більше ніж достатньо.
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2018/01/56e21-img_1801.jpg?w=600)
Народна майстриня Г.В.Карпенко звернула увагу присутніх на те, що в нашому місті не вистачає осередків та гуртків для людей літнього віку, де б вони могли співати, вишивати, в’язати, шити, танцювати та просто спілкуватися.
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2018/01/53ba5-img_1806.jpg?w=600)
Приєдналася до виступаючих і вчитель української мови та літератури ЗОШ №12 Т.П. Колпак. Тамара Петрівна сказала, що при проведенні і малих, і великих масових заходів необхідно присутність декількох поколінь марганчан. Потрібно передавати народні звичаї, традиції, обряди від старшого покоління до молодшого.
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2018/01/f5026-img_1812.jpg?w=600)
Долучилися до обговорення даного питання: головний спеціаліст відділу культури виконкому Я.П. Байдакова, завуч міської музичної школи С.Д. Скрипкіна, краєзнавець М.І. Корбут, скульптор Г.П. Логвінов, гончар О.В. Кириленко, бібліотекар ЦМБ ім. М.Островського С.О. Рубан.
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2018/01/ae908-img_1780.jpg?w=600)
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2018/01/60835-img_1829.jpg?w=600)
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2018/01/f81bc-img_1831.jpg?w=600)
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2018/01/3509b-img_1760.jpg?w=600)
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2018/01/c8208-img_1803.jpg?w=600)
Підводячи підсумки «круглого столу», виконуюча обов’язки начальника відділу культури виконкому О.М.Буякова перед присутніми окреслила коло завдань: вивчення цієї спадщини в середовищі проживання носіїв; фіксація нематеріальної спадщини різними засобами; вивчення її за артефактами та письмовими джерелами; музейна реконструкція нематеріальної спадщини; повернення об’єкту спадщини його цінності, що втрачена під впливом часу; актуалізація об’єктів нематеріальної спадщини через театри, клуби, будинки ремесел чи аматорську творчість тощо.
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2018/01/3b041-img_1827.jpg?w=600)
Провела «круглий стіл» О.К. Поклонська, бібліотекар БФ №2 Марганецької міської ЦБС. Також Ольга Костянтинівна підготувала презентацію на дану тему.
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2018/01/d78bd-img_1770.jpg?w=600)
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2018/01/7a89d-img_1776.jpg?w=600)
Учасники дійшли висновку, що для реалізації поставлених завдань необхідно залучати місцевих істориків, краєзнавців, творчих особистостей, педагогів, активну молодь, носіїв нематеріальної спадщини.
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2018/01/8058e-img_1795.jpg?w=600)
Л.В.Пономарьова,
директор Марганецької міської ЦБС |