Порядок укладення шлюбу неповнолітніми
За Сімейним кодексом України, шлюб – це сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану.
На сьогодні, згідно українського законодавства, шлюбний вік, як для жінок так і для чоловіків, наступає у 18 років. Тобто, особи, які мають намір одружитися, повинні досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу.
Також, законодавством України передбачено, що суд може надати право на укладення шлюбу особі, яка досягла 16 років, якщо це відповідає її інтересам. Але такій особі необхідно особисто звернутися із заявою до суду.
У вищезгаданій заяві повинні бути надані аргументи, що даний шлюб відповідатиме інтересам неповнолітньої/го, здебільшого таким аргументом є – вагітність майбутньої дружини або фактичне створення сім’ї.
«Згідно ч. 3 ст. 293 Цивільного процесуального кодексу України, справи про надання права на шлюб розглядаються у порядку окремого провадження».
Нагадую, що у 2020 році судовий збір за подання заяви в у такому провадженні складає 420 гривень 40 копійок.
Ст. 136 ЦПК України та ст. 8 Закону України «Про судовий збір» передбачають, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою звільнити її від сплати судового збору.
Для цього особа повинна подати до суду клопотання про звільнення від сплати судового збору, мотивувавши в клопотанні ті підстави, з яких вона не має змоги сплатити судовий збір.
Марганецьке бюро допомагає клієнтам в складанні відповідних клопотань.
«Якщо повноліття не досягли двоє наречених, котрі бажають укласти шлюб, відповідно кожному з них необхідно подати заяву на отримання дозволу на шлюб окремо від свого імені. Після реєстрації шлюбу, чоловік та жінка, набувають повної цивільної дієздатності – як повнолітні, і навіть після розлучення до досягнення ними 18 років така дієздатність зберігається».
P.S. В лапки взяті витяги з законів, статей та цитат юристів та інших фахівців права!
За більш детальною інформацією з даного питання та інших правових питань ви можете звернутись до Нікопольського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, за адресою:
м. Нікополь, вул. Івана Богуна, 9, тел. (0566) 68-75-23, (0566) 68-75-40, МТС +380661773774, номер гарячої лінії 0-800-213-103,
Марганецького бюро правової допомоги за адресою: м. Марганець, вул.. О.Кошового, 4, тел. МТС + 380958142029, (05665) 5-10-06
Заст.начальника Бюро Рубан Сергій |