Закон України «Про основи національного спротиву», як новий етап у створенні української держави.
З 01 січня 2022 року набирають чинності положення Закону України «Про основи національного спротиву», ухваленого Верховною Радою України та підписаного Президентом України ще минулого року.
Насамперед, цей закон передбачає створення добровольчих формувань у територіальних громадах, яким дозволено використовувати власну мисливську зброю.
В законі вперше йдеться про такі поняття, як «територіальна оборона» та «Національний спротив».
Згідно з законом «територіальна оборона» складається з «військової, цивільної та військово-цивільної складових».
Військова складова включає органи військового управління та військові частини збройних сил України. До цивільної складової відносяться державні органи та органи місцевого самоврядування, які залучаються до територіальної оборони. До військово-цивільних складових належать штаби зон (районів) територіальної оборони та добровольчі формування територіальних громад.
«Національний спротив - комплекс заходів, які організовуються та здійснюються з метою сприяння обороні України шляхом максимально широкого залучення громадян України до дій, спрямованих на забезпечення воєнної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності держави, стримування і відсіч агресії та завдання противнику неприйнятних втрат, з огляду на які він буде змушений припинити збройну агресію проти України».
Метою прийняття цього закону є підготовка громадян України до національного спротиву, тобто загальновійськова підготовка населення, що ґрунтується «на засадах високої мотиваційної привабливості та узгоджується з процесом трансформації системи комплектування за призовом відповідно до принципів та найкращих практик держав - членів НАТО».
Загальновійськова підготовка складається з початкової і базової.
«Початкова підготовка організовується центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти і науки, разом з Міністерством оборони та проводиться в закладах загальної середньої освіти. У літній час проводиться військово-патріотична підготовка в ігровій формі у літніх таборах. Базова підготовка організовується Міністерством оборони разом з іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади та проводиться з громадянами України, які досягли 18-річного віку та не проходять військову службу в Збройних Силах України, інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях, службу в правоохоронних органах, шляхом проведення періодичних навчальних зборів, занять, курсів».
P.S. В лапки взяті витяги з законів, статей та цитат юристів та інших фахівців права!
За більш детальною інформацією з даного питання та інших правових питань ви можете звернутись до Нікопольського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, за адресою: м. Нікополь, вул. Івана Богуна, 9, тел. (0566) 68-75-23, (0566) 68-75-40, МТС +380661773774, номер гарячої лінії 0-800-213-103, Марганецького бюро правової допомоги за адресою: м. Марганець, вул. О.Кошового, 4, тел. МТС + 380958142029, (05665) 5-10-06
Заступник начальника Бюро Рубан Сергій |