![](https://1.bp.blogspot.com/-HlETkuWcpMY/YWk1MTOOpBI/AAAAAAAAIEc/aW2-y17iOBIdAkTy9JXF2TLF3RuNoxs5wCNcBGAsYHQ/w640-h538/%25D0%25B7%25D0%25B0%25D0%25B2%25D0%25B0%25D0%25BD%25D1%2582%25D0%25B0%25D0%25B6%25D0%25B5%25D0%25BD%25D0%25BD%25D1%258F.jpg)
Міжнародний день білої тростини (White Cane Safety Day) відзначається щорічно 15 жовтня. Це не свято. Це - своєрідний знак біди, що нагадує суспільству про існування поруч людей з обмеженими фізичними можливостями, про допомогу і про солідарність.
Для визначення шляху палицю використовували відвіку.
А ось історія Білої тростини як символу сліпоти почалася з 1921 року у Великобританії, коли молодий фотограф Джеймс Бігс із-за нещасного випадку втратив зір. Справитися з бідою йому допоміг осліплий солдат, що порадив частіше виходити з будинку одному. Проте тростина, що супроводжувала молоду людину в його одиночних прогулянках і допомагала орієнтуватися в просторі, в похмуру англійську погоду далеко не завжди була помітна перехожим. Тоді він вирішив фарбувати її в білий колір. Думка виявилася вдалою, і він став радити і іншим сліпим чинити так само. З часом цією ідеєю скористалася одна з відомих добродійних організацій - вона масово подарувала сліпим білі тростини. З преси про це дізналася вся країна, і з 1932 року Королівський національний інститут для сліпих (Великобританія) почав офіційно впроваджувати білу тростину серед інвалідів по зору.
http://cputos.org.ua/15-zhovtnya-mizhnarodnyj-den-biloji-trostyny/
https://dyvys.info/2019/07/03/svit-nezryachyh-u-lvovi-diye-yedynyj-v-ukrayini-muzej-tyflotehniky-foto/
![](https://1.bp.blogspot.com/-W4lZcqikKCo/YWk1LqjoCaI/AAAAAAAAIEQ/Bd0Dny9faKUX28vlDBxhhqsD9iBtr6jswCNcBGAsYHQ/w640-h320/h_ua_den_beloitrosti.jpg)
У нашому місті об’єднує людей і діє Марганецька група людей з обмеженими можливостями по зору та творчий колектив «Промінь».
![](https://1.bp.blogspot.com/-JinaWzI6xbI/YWk1bPmwXaI/AAAAAAAAIEk/ZE2ZCy04ylM5HkAUadsyfkM_zyY9imNiQCNcBGAsYHQ/w640-h426/IMG_8157.JPG)
![](https://1.bp.blogspot.com/-fD4BgzT2L-A/YWk1bHZG-0I/AAAAAAAAIEs/jeI-5fYkLZgsSWzd1HEwH3j2_tI-NniLgCNcBGAsYHQ/w640-h426/IMG_8182.JPG)
До Міжнародного дня Білої тростини у читальній залі центральної міської бібліотеки оформлено виставку-дотик «Очима серця», де представлено диски та касети, розраховані для незрячих та слабозорих дітей і дорослих.
![](https://1.bp.blogspot.com/-orfTbL88gqU/YWk1hOo0fLI/AAAAAAAAIFE/x_YhYxZR0lwIzAiYqu3A1HWzuzV53aB9wCNcBGAsYHQ/w640-h380/IMG_1833.JPG)
Також на виставці є дві книги талановитої людини, яка пише прекрасні вірші – Марії Романенко. Крім створення поезії, ця незвичайна жінка знаходить час, щоб служити іншим людям, вона є чудовим другом і помічником, попри те, що – незряча. Вада зору не заважає Марії жити активним життям, сповненим Божої радості та любові до людей.
![](https://1.bp.blogspot.com/-gxbvC_uEZ-I/YWk1MXUgykI/AAAAAAAAIEg/gqdlw9TjW8wAONsaPuPtW-D_dzmWAPQIgCNcBGAsYHQ/w426-h640/romanenko-marija-mikolajivna-traven-2012.jpg)
Неодноразово київська поетеса відвідувала наше місто, в бібліотеці відбувалися творчі вечори Марії Романенко.
![](https://1.bp.blogspot.com/-ND59zB1YYiM/YWk1McnGekI/AAAAAAAAIEY/mWm7VM6g7HEO22hKFxTUM3tXWJe9mktGgCNcBGAsYHQ/w640-h426/img_6148.jpg)
https://svitle.org/novini/interviu-z-hostiamy/2855-bachiti-sertsem-mariya-romanenko-poetesa
День Білої тростини – не святкова подія, але підсумок тих добрих справ, які ми робимо для себе самих і для суспільства. Тому і варто відзначати її щорічно.
Підготували Ірина Мащенко та Вікторія Фіалковська,, бібліотекарі читальної зали |