![](https://1.bp.blogspot.com/-GyszunJQmxg/XsI_mErnbfI/AAAAAAAAFAo/yuX9gZSL5RIlauYDPJ1SKhB8dttwKElCgCNcBGAsYHQ/s640/h_ua_den_muzeev.jpg)
У травневі дні (18 травня) ми відзначаємо Міжнародний день музеїв.
Міжнародний день музеїв з’явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні ICOM (International Council of Museums - Міжнародна рада музеїв) була прийнята пропозиція радянської організації про встановлення цього свята. І з 1978 року цей день відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.
За словами Жака Перо, президента ICOM, «музеї повинні зайняти місце в серці суспільства і бути відкритими громадськості. Розвиток наших установ залежить у великій мірі від допомоги громадськості, і ми повинні запропонувати їй можливість підтримати наші цілі і взяти участь в нашій роботі. Таким чином, необхідно, щоб музеї та суспільство працювали разом, у дусі творчості та інновацій ».
Цей день має загальнонаціональну вагу. Адже здатність зберігати і примножувати свою культурну спадщину свідчить про розвиненість будь-якої нації.
Музеї - це духовні храми історії та культури, правдивий портрет вікової мудрості. Завдяки музейним колекціям сучасники мають унікальну можливість почути величну мову різних епох, любов до рідної землі і до прекрасного. Проте, далеко не в кожного з нас є можливість подорожувати.
Україна по праву пишається своїми музеями. Понад 390 музейних закладів щодня відкривають двері для відвідувачів. Завдяки подвижницькій, натхненній праці музейних працівників вдалося зберегти справжні культурні святині.
У читальній залі Марганецької міської центральної бібліотеки створено книжкову виставку « Музеї – обереги вічності». Запропонована виставка дає змогу всім зацікавленим познайомитись з музеями світу і України, які експонують і зберігають пам'ятки, реліквії і шедеври вітчизняного та зарубіжного мистецтва.
![](https://1.bp.blogspot.com/-N-VlLsm30EI/XsIsgw-aF6I/AAAAAAAAFAQ/kilkyxAQQAMe_v_aO0_HtcN5N4f33CYlQCNcBGAsYHQ/s640/IMG_9189.JPG)
З нагоди Міжнародного дня музеїв працівники міської центральної бібліотеки вітають колег - музейних працівників із професійним святом. Здоров'я Вам, творчих успіхів у справах популяризації історії та культури. |