Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – «International Day for Protection of Children» ‒ прекрасне свято радості та надії.
Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.
Міжнародний день захисту дітей – це одне з найстаріших міжнародних свят. За однією із версій, у 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у Цзе (Фестиваль човнів-драконів), яке якраз припала на 1-ше червня. Завдяки щасливому випадку цей день збігся із часом проведення «дитячої» конференції в Женеві.
Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей саме першого червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено ще в 1950 році.
ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини одним із пріоритетів у своїй діяльності.
У Міжнародного дня дітей є свій офіційний символ – прапор. На зеленому полотні, який символізує зростання та гармонію, навколо знаку Землі розміщені фігурки ‒ червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений в центрі, ‒ це символ нашого загального дому.
![](https://1.bp.blogspot.com/-s1oOmHkoA44/XtSxbdeuW9I/AAAAAAAAFE8/Ev1mXuwTCzkMAnC_Wu3Vvco9K7c26r5hgCNcBGAsYHQ/s640/images.png)
В Україні цей день відзначається із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.
Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.
Бібліотекарями читальної зали Марганецької центральної міської бібліотеки оформлено виставку-калейдоскоп "Дитинства яскравого мить", на якій представлені книги та періодичні видання про всебічний розвиток інтересів та здібностей маленьких громадян, виховання, дотримання прав дитинства.
![](https://1.bp.blogspot.com/-rv4uE40B7JQ/XtSxe2EaBMI/AAAAAAAAFFE/R12u6PAfhr4aVrPPAQo4U6EUDErPnmDFgCNcBGAsYHQ/s640/IMG_9234.JPG)
Колектив Марганецької ЦМБ вітає всіх дітей, батьків, бабусь і дідусів зі святом! Бажаємо міцного здоров’я, щастя, добра і сімейного затишку. Нехай здійсняться всі ваші мрії і задуми!
Бібліотекарі читального залу |