2024, Субота, 27.07.2024, 04:49

Головна » 2024 » Травень » 15 » ОБЛАСНИЙ КОНКУРС «СКАРБИ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ: ВИВЧАЄМО, ЦІНУЄМО, ПОПУЛЯРИЗУЄМО»
ОБЛАСНИЙ КОНКУРС «СКАРБИ ДНІПРОПЕТРОВЩИНИ: ВИВЧАЄМО, ЦІНУЄМО, ПОПУЛЯРИЗУЄМО»

З нагоди 70-річчя членства України в ЮНЕСКО, за ініціативи управління з питань культури та спорту Дніпропетровської обласної ради, за підтримки Дніпропетровської бібліотечної асоціації, КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія» (КЗК «ДОУНБ») оголошує обласний конкурс   на кращий сценарій і його реалізацію в рамках комплексних заходів з популяризації, вивчення і поширення інформації про елементи нематеріальної культурної спадщини Дніпропетровської області «Скарби Дніпропетровщини: вивчаємо, цінуємо, популяризуємо».

Конкурс проводиться з 12 травня по 25 липня 2024 року.

Конкурс проводиться з метою популяризації елементів нематеріальної культурної спадщини нашого краю, внесених до списків ЮНЕСКО. До Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО увійшли два елементи від Дніпропетровської області: Петриківський розпис (5 грудня 2013 року було внесено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО) та «Козацькі пісні Дніпропетровщини» (у 2016 році включено до Списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони).

Конкурс розглядається як складова сучасної просвітницької діяльності бібліотек, яка сьогодні повинна стати мотивацією до самореалізації, читання корисної літератури, збереження національних традицій, участі в різних конкурсах, має творчі та соціально-культурні цілі і не є комерційним заходом.

МЕТА І ЗАВДАННЯ КОНКУРСУ:

- Сприяти підвищенню ролі й суспільної значимості бібліотек територіальних громад області як центрів бібліотечного краєзнавства, що займаються виявленням, збиранням та зберіганням матеріалів з історії, традицій та культури Дніпропетровщини;

- Посилити духовний та культурний розвиток мешканців Дніпропетровської області через пізнання нематеріальної культурної спадщини свого краю;

- Сприяти підвищенню рівня обізнаності населення щодо ролі і діяльності ЮНЕСКО, діяльності України в роботі ЮНЕСКО та значимості елементів нематеріальної культурної спадщини нашого краю, внесених до списків ЮНЕСКО;

ОСНОВНІ ЗАХОДИ ТА КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ МАТЕРІАЛІВ :

Учасники Конкурсу розробляють сценарій комплексного заходу з популяризації, вивчення і поширення елементів нематеріальної культурної спадщини Дніпропетровської області за однією з двох тем на вибір:

• «Петриківський розпис - українське декоративно-орнаментальне малярство XIX-XXI ст.»;
  • «Козацькі пісні Дніпропетровщини - неповторна співоча спадщина краю».

Матеріали, надіслані на Конкурс будуть , оцінюватися  за наступними критеріями:

• повнота представленої інформації про запланований захід;
  • оригінальна назва сценарію;
  • відповідність тематиці Конкурсу;
  • якість короткого відео-, фотоогляду проведення заходу та інформації про нього;
  • наявність авторських матеріалів, посилання або бібліографія використаних та рекомендованих джерел;
  • інформаційно-емоційний вплив заходу на аудиторію, що його відвідала (відгуки учасників заходу в результаті письмового опитування).

Надаючи матеріали на Конкурс, учасники повинні дотримуватися наступних умов:

- зміст і сюжет тексту сценарію не повинен суперечити законодавству України;

- текст сценарію обов’язково повинен містити всі елементи, зазначені в Додатку;

- забороняється використовувати чужі тексти без відповідної адаптації та компіляції, а також зазначення авторства й відповідних посилань;

• матеріали, які не відповідають умовам Конкурсу, не розглядаються;
  • передача учасниками підготовлених матеріалів для участі в Конкурсі відповідно до цих правил означає повну і безапеляційну згоду учасника з цим положенням.

Запрошуємо усіх бажаючих узяти участь у конкурсі та звернутися до центральної міської бібліотеки.

Переглядів: 232 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 0.0/0

«  Травень 2024  »