Марганецька поетична скарбниця поповнилася новим виданням. В цьому році побачила світ книга "Боян" відомої марганецької поетеси, члена Марганецького міського літературного об'єднання "Віра" Любові Василівни Лопатюк, авторки двох поетичних збірок: "Чарівне натхнення" та "Источник".
![](https://1.bp.blogspot.com/-ECq4it8v2r8/Xjvm5NdPRjI/AAAAAAAAEhU/d9aWAA4RkGsYF9V7rtGM6i-IDuWr0gsmgCNcBGAsYHQ/s1600/IMG_8641.JPG)
Талант Любові Василівни вже давно визнаний не лише марганчанами, але й в Україні та світі. Л.В.Лопатюк є досить різноплановою поетесою. Вони створює вірші на різні теми. Цього разу Любов Василівна звернулася до однієї з найважчих тем для поетичної творчості - історичної. Адже для цього жанру мало створити тільки співучі поетичні рядки, важливо відобразити історичні образи та дотримуватись хронології й достовірності подій. Л.В.Лопатюк довго працювала над своїм новим твором - три довгих роки поетеса ретельно вивчала обрану тему. І ось, нарешті, ми маємо можливість тримати в руках цей твір.
![](https://1.bp.blogspot.com/-d1ZRy5TdONY/XjvjACNltXI/AAAAAAAAEgY/_5QRF-nrCk0i-nyTobKYygeJrtljAbvKQCNcBGAsYHQ/s1600/IMG_8534.JPG)
5 лютого в Марганецькій центральній міській бібліотеці відбулася презентації книги "Боян" Любові Лопатюк. На цей захід завітали учні ЗОШ №12 разом з вчителями та директором О.Ф.Галко, громадські активісти та перші читачі поеми "Боян". Всі присутні зацікавилися виходом в світ цього видання та завітали до бібліотеки.
![](https://1.bp.blogspot.com/-c35Ct-X2Fg8/XjvkKayG5_I/AAAAAAAAEgg/oPXrX7bNYb4LaiWrOpp2gsec4dJhpVx2ACNcBGAsYHQ/s1600/IMG_8551.JPG)
Ведуча презентації, бібліотекар ЦМБ Ірина Мащенко розповіла присутнім про життя та творчість Любові Лопатюк, а потім дещо торкнулася теми - хто ж такий Боян. Адже саме він є головним героєм історико-ліричної поеми Л.В.Лопатюк. Слайд-супровід до заходу підготувала пр. бібліограф ЦБС Ольга Забенько.
![](https://1.bp.blogspot.com/-fQX8Z-0xiWU/XjvkuCNI9xI/AAAAAAAAEgo/xWtwhAhs5Es-QMArOM4TyhAYgTvP4PqXgCNcBGAsYHQ/s1600/84461551_618813365542887_3512680737230815232_n.jpg)
Далі сама авторка твору розповіла історію написання поеми, зачитала уривки з неї та поділилася своїм авторським задумом. Любов Василівна згадала про те, що Марганецьке міське літературне об'єднання "Віра" колись мало назву "Боян". І тоді, зауважила вона, багато хто не знав, хто такий Боян і чому на його честь названа поетична спілка. Вже, мабуть, тоді зародилася у Любов Василівни думка розповісти про цю історичну постать, але зробити це цікаво, поетично.
![](https://1.bp.blogspot.com/-zEd3FKVIIMc/XjvlJLfSkdI/AAAAAAAAEgw/YhvFOfPgHfsu-CLkAetQ0UdpJ_NOhLSwACNcBGAsYHQ/s1600/IMG_8539.JPG)
Л.В.Лопатюк подякувала всім працівникам Марганецької центральної міської бібліотеки, а також провідному бібліографу ЦБС О.В.Забенько за допомогу у створенні цієї книги.
Про книгу "Боян" забажали поділитися власними думками перші читачі історико-ліричної поеми. Тетяна Григорівна Рабійчук, відома вокалістка, членкиня літоб'єднання "Віра", розповіла, що цей твір викликав у неї велике захоплення. Через призму історії поетеси зобразила колоритні пейзажні та чуттєві стосунки головних героїв поеми. Невеликий уривок надихнув Тетяну Рабійчук, і вона його заспівала.
![](https://1.bp.blogspot.com/-lEqCAUUTJcg/XjvmQdKEX2I/AAAAAAAAEhI/4G3rD263wokQBgmftNiHprbbbQlx0AeJgCNcBGAsYHQ/s1600/84456519_4034713793221553_5233769665695580160_n.jpg)
Віра Федосіївна Обозюк, членкиня літоб'єднання "Віра", поділилася з присутніми своїми враженнями від прочитаного та розповіла, які почуття викликав у неї цей твір.
![](https://1.bp.blogspot.com/-mnd-kRbuxrc/Xjvl6po65GI/AAAAAAAAEhA/9Wxw_57OqgosHwfdtQqBe82AbEFBXFpQgCNcBGAsYHQ/s1600/84604036_1659666154189395_7609563574603612160_n.jpg)
Не тільки про поему "Боян", але й про всі тонкощі творчості Любові Лопатюк на заході розповіла Лідія Віталіївна Пономарьова, директорка Марганецької міської ЦБС. Вона порадила читати цей твір вдумливо, малюючи описані образи в своїй уяві. Адже твір дуже емоційний, чуттєвий та просто цікавий.
![](https://1.bp.blogspot.com/-BB1AuVpaTYY/XjvliaWVy_I/AAAAAAAAEg4/DVoxY9Wy7BkgyuXwf8xDsKZNLkP0QrQRgCNcBGAsYHQ/s1600/IMG_8575.JPG)
На завершення презентації книги присутні вітали Любов Лопатюк з успішним написанням твору та виходом книги, дарували квіти та подарунки, а на згадку про зустріч фотографувалися. Таку знакову подію для всіх марганчан було відзнято оператором телеканалу "МСТ".
![](https://1.bp.blogspot.com/-3a-tOJz5C9c/Xjvm5JeRxAI/AAAAAAAAEhY/qkJbAC2ADO0czDB3toJv5bxWTXMYM-fqwCNcBGAsYHQ/s1600/IMG_8618.JPG)
![](https://1.bp.blogspot.com/-2NPafoN4rTI/Xjvm400g8xI/AAAAAAAAEhQ/9EbiQYX2N5wI7-iTpuFB3vQ7HeQisoxowCNcBGAsYHQ/s1600/IMG_8608.JPG)
Підготувала Ольга Забенько, пр. бібліограф ЦБС.
Фото - Вікторія Фіалковська, бібліотекар ЦМБ. |