27 жовтня 2017 року у ЦМБ ім.М.Островського відбулася година військової слави «Шляхами подвигу і слави» присвячена Дню визволення України від фашистських загарбників.
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2017/10/0ff47-img_0975.jpg?w=600)
На захід було запрошено представників міської ради ветеранів війни та праці на чолі з В.І.Чупкіним. Віталій Іванович, полковник, ветеран військової служби привітав всіх присутніх теплими словами та розповів про бойові дії на території України.
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2017/10/54a03-img_0989.jpg?w=600)
Ведуча заходу – директор Марганецької міської ЦБС Л.В.Пономарьова привітала та розповіла присутнім про героїчні вчинки наших земляків, які не замислюючись, віддавали своє життя за визволення України та рідного міста.
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2017/10/97996-img_0981.jpg?w=600)
Більш змістовно Лідія Віталіївна зупинилися на біографії військового льотчика, визнаного кращим асом авіації союзників у Другій світовій війні – Івана Микитовича Кожедуба. На його рахунку 330 бойових вильотів, 120 повітряних боїв, 62 збитих літаків противника. Як найрезультативніший льотчик-винищувач був тричі удостоєний звання Героя Радянського Союзу. Ім’я цього видатного льотчика увійшло в історію світової авіації.
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2017/10/19685-d918174031aad05230df9f520fcb294f.jpg?w=600)
Змістовну розповідь ведучої супроводжувала презентація Power Point, яку підготувала провідний бібліограф Марганецької міської ЦБС О.Забенько.
До заходу була підготовлена і оформлена книжкова виставка«Кожен час, кожен день пам’ятайте…»
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2017/10/19acc-img_1001.jpg?w=600)
Чудовий настрій ветеранам подарував місцевий поет, виконавецьЮ.Третяк.
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2017/10/c6acf-img_0995.jpg?w=600)
Минають роки, але той час, коли від вибухів здригалася й горіла земля, гинули люди в пам’яті залишиться назавжди. Страшна війна торкнулася кожної родини. Тому саме в цей день висловлюємо щирі слова подяки, тим, хто не зважаючи на смерть, гіркоту втрат заради прийдешніх поколінь йшов до Перемоги.
Шановні ветерани! Бажаємо й надалі, як найдовше залишатися строю та силою свого духу бути прикладом патріотизму для молодого покоління. Щастя вам, добра, здоров’я, оптимізму, бадьорості та любові оточуючих ще на багато років!
![](https://bibliotekaostrovsk.files.wordpress.com/2017/10/cb075-vitaemo.jpg?w=470&h=284)
Інна Кандала, методист ЦБС |