Без традиції нема культури, без культури нема нації.
В’ячеслав Липинський
Культура – простір, в якому проходить все життя людини від народження до смерті.
М.В.Попович
![](https://1.bp.blogspot.com/-oMG8RhLCkhE/YYeqPBBEFHI/AAAAAAAAIPs/Bgs3iJRNM8g9kqj3lFbzySe27GSMIHmBgCNcBGAsYHQ/w640-h420/fe57b9dfdec96814e4adfa256ac79c47_XL.jpg)
З 2014-го року, відповідно до Указу Президента України від 30 грудня 2013-го року № 717/2013, цей День став відзначатися 9-го листопада, спільно з Днем української писемності та мови.
Українська культура, одна з небагатьох, яка змогла вистояти під могутнім натиском чужих агресивних впливів, зберегти свою самобутність, первозданну чистоту і незамуленість, зайнявши гідне місце в культурі світовій. Вона розвивалась у взаємовідносинах з культурами Заходу та Сходу.
Українська культура проникнута також козацьким нескореним національним духом свободи і вольності.
Сьогодні у сфері культури працює величезна спільнота – численні митці, театральні діячі, музиканти, фольклористи, фахівці музейної, архівної, бібліотечної справи, книговидавці, науковці та викладачі спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, народні майстри та аматори народного мистецтва. Щоденна творча праця цих людей і є запорукою збереження та розвитку культурних надбань України.
Напередодні свята бібліотека пропонує увазі відвідувачів виставку-арт-панораму «Іскри творчості запалюють серця», створену в читальній залі, на якій представлена література з фонду бібліотеки про історію української культури, про мистецькі здобутки вітчизняних митців, публікації про видатних земляків.
![](https://1.bp.blogspot.com/-4DpvmgOqV0o/YYeqPV6GaDI/AAAAAAAAIPw/dfuB4mgdM94AUW655eav7HgL_dFaT7GRgCNcBGAsYHQ/w640-h380/IMG_1883.JPG)
А також запрошуємо помилуватися роботами наших майстринь: Галини Карпенко, Ольги Шаляпіної, Олени Рак.
![](https://1.bp.blogspot.com/-kaFf2C0-egY/YYe2dgq9rdI/AAAAAAAAIQg/ekDphAaqdGUKTUodyjw2eAXmHsvKgxlJQCNcBGAsYHQ/w640-h600/IMG_1887.JPG)
![](https://1.bp.blogspot.com/-0GqD6DiRfFU/YYe4A6GTKSI/AAAAAAAAIRA/iYzcvGT-VNsf5tEqPe133PLtGsz9RL7ewCNcBGAsYHQ/w640-h426/IMG_1849.JPG)
Вітаємо зі святом всіх тих, хто присвятив себе благородній справі – зберігати, розвивати і відтворювати безцінні духовні скарби нашого народу!
![](https://1.bp.blogspot.com/-6Vw5SEG0VIM/YYeqMXiBWlI/AAAAAAAAIPY/rLQQjkzLIqYsjfDI3aqOV9u1tVuW9EX5ACNcBGAsYHQ/w640-h532/6715.jpg)
Підготувала Ірина Мащенко, бібліотекар читальної зали |