УКРАЇНЦІ - НАЦІЯ ГЕРОЇВ. Під такою назвою в Марганецькій центральній міській бібліотеці відбулася патріотична година 20 лютого, в День пам'яті Героїв Небесної Сотні.
![](https://1.bp.blogspot.com/-9czYtOAZ3B8/Xk-U9U7rtLI/AAAAAAAAEkI/vrwOVvK5iwQsK8HtzKab6xgM8bhPLdjdgCNcBGAsYHQ/s1600/IMG_8792.JPG)
Пам'ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
6 років минуло, але й досі страшний біль стискає груди кожного свідомого Українця. Спогади, переживання повертають в ті чорні й люті лютневі дні, немов вони були тільки вчора… 18—20 лютого 2014 року сотні українських патріотів пішли в небо… Вони пішли, рятуючи Україну, рятуючи наше майбутнє. В ті лютневі і люті дні Україна боролась за свою свободу на Майдані, українці плакали за Героями Небесної Сотні, а Герої не вмирали, а просто йшли у небо, а небо падало і забирало нових Героїв…
![](https://1.bp.blogspot.com/-AW_tSwcrCjs/Xk-U9fB7PrI/AAAAAAAAEkM/W2oExil5Lck-zsu_El_QPvcfZ4Y5CcZBACNcBGAsYHQ/s1600/IMG_8791.JPG)
Під час заходу в бібліотеці ведуча, бібліотекар ЦМБ Вікторія Фіалковська розповіла про хід подій лютня 2014 року під час Революції Гідності. Як же так сталося, що в демократичній країні, в мирний час ХХІ століття мирні сини і доньки України були вбиті в центрі столиці?! Чи могли вони подумати, що їх таке чекає?!
Згадали кожного поіменно, в пам'ять про Героїв Небесної Сотні прослухали пісню-реквієм "Пливе кача по Тисині...". Мультимедійні матеріали до заходу підготувала Ольга Забенько, пр. бібліограф ЦБС.
![](https://1.bp.blogspot.com/-7_krEe9SZa4/Xk-WpzLzw3I/AAAAAAAAEko/78r_NTE1sdYgalyH6T-KAZzd0C7JCZ2QgCNcBGAsYHQ/s1600/IMG_8793.JPG)
Герої не вмирають… Герої йдуть в Небо… Герої Небесної Сотні тримають це Небо для нас… Щоб ми боролись і перемагали! Тому що Українці народжені бути вільними! Бо рабів до Раю не пускають! Україна переможе! Слава Україні! Героям слава!
![](https://1.bp.blogspot.com/-KIlYKfCYKGo/Xk-VMtlZJdI/AAAAAAAAEkY/j3IDyKrbFvsndfU21wq5h50Q7BQTkzEXgCNcBGAsYHQ/s1600/IMG_8800.JPG)
До заходу була представлена книжкова виставка, підготовлена бібліотекарями читального залу ЦМБ Вікторією Фіалковською та Лідією Мельниковою.
![](https://1.bp.blogspot.com/-rp6ah5yIoRo/Xk-VMTWikvI/AAAAAAAAEkQ/Yo8WnLQmar0lnDyPO82RR0LjjrEn35qfQCNcBGAsYHQ/s1600/IMG_8806.JPG)
Підготувала Ольга Забенько, пр. бібліограф ЦБС.
Фото - Ірина Мащенко, бібліотекар ЦМБ. |