«Європа – цивілізаційний вибір України»![](/2013Kobil/IMG_9654.jpg)
Вже стало традицією в центральній міській бібліотеці ім. М. Островського 1 вересня в День знань проводити перший урок для учнів шкіл нашого міста. В цьому році до бібліотеки на урок-спілкування «Європа – наш цивілізаційний вибір» завітали учні 9-10 класів ЗОШ №11.
Ведучі заходу В.В.Жданова та В.В.Фіалковська розповіли учням, що Європа – це велика, міцна родина, об’єднання прогресивних демократичних держав у Європейський Союз. Україна є частиною Європи і бажає вступити до ЄС.
![](/2013Kotov/Konkurs-rusun/1_IMG_9660.jpg)
Захід супроводжували пісні про Україну та Гімн Європи «Ода до радості». Старшокласники мали змогу подивитися відео про влаштування ЄС та його мету; дізнатися про основні цінності, на яких базується європейська спільнота. Це повага до людської гідності, толерантність, справедливість, свобода, верховенство закону, відсутність дискримінації.
![](/2013BarnashIvan/yuyoiy/2_IMG_9658.jpg)
Учні на уроці дізналися, що головна перевага вступу України до ЄС полягає у можливості виходу нашої держави на один рівень з провідними країнами Європи та прийняття ї до співдружності вільних, розвинутих в економічному та політичному плані держав.
![](/2013Muz-schkola/Japan/3_IMG_9666.jpg)
Ведучі заходу провели з учнями вікторину «Страви європейських країн» та гру «Пізнаємо Європу». Про безвізовий режим з країнами Єврозони розповіла координатор Пункту європейської інформації «Все про Європу», провідний бібліограф ЦБС О.В.Забенько. Вона, крім того, ознайомила присутніх з тим, які послуги пропонує Пункт своїм користувачам.
![](/345/IMG_9667.jpg)
Про вільні подорожі Європою і можливість навчатися в Європі детально розповіла запрошена на захід керівник туристичного агентства «Поїхали з нами» А.С.Масльоха. Присутні дізналися про європейські освітні програми та навчальні заклади не лише вищої, але й середньої освіти.
Обмінюючись враженнями наприкінці заходу, молодь дійшла висновку, що наш народ з його культурною спадщиною, гуманістичною ментальністю достойний зайняти в Європі гідне місце, адже ми – єдина європейська родина.
![](/2013Bednyak/Maydan/IMG_9663.jpg)
Вікторія Жданова, бібліотекар юнацького абонементу
ЦМБ ім. М. Островського.
![](/2013Vist/Vira24-06-15/z_1_veresnja.jpg) |