Міжнародний день англійської мови щороку святкується 23 квітня.
ООН обрала саме таку дату, оскільки в цей день народився відомий англійський письменник і поет Вільям Шекспір. Вперше Міжнародний день англійської мови, як і дні інших офіційних мов ООН, відзначили в 2010 році.
З нагоди Міжнародного дня англійської мови в Пункті європейської інформації «Все про Європу» Марганецької центральної міської бібліотеки ім. М. Островського оформлений відкритий перегляд літератури «Англійська мова – мова спілкування».
На виставці увазі користувачів представлені документи, що стануть у нагоді при вивченні англійської мови і для початківців, і для тих, хто бажає підвищити свій рівень володіння english.
Президент України Петро Порошенко в Міжнародний день англійської звернувся до українців з проханням вивчити цю мову глобального спілкування.
"Україна відкрита для сучасного світу, а сучасний світ — для України. Тому усім нам потрібно володіти мовою глобального спілкування — англійською", — написав Порошенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook.
Англійська мова належить до германської групи індоєвропейської сім'ї мов. Вона - одна з найпоширеніших мов у світі, особливо як друга мова та мова міжнародного спілкування. Це офіційна мова у більш ніж 60 суверенних держав, таких як Велика Британія, США, Канада, Австралія, Ірландія і Нова Зеландія, також поширена в карибських країнах, Африці та у Південно-Східній Азії.
Англійська мова – це найбільш поширена мова Європейського союзу. Вона – рідна мова 16% мешканців Європи, наступні 31% мають знання, достатні для спілкування.
Англійська мова вивчається в школі як перша іноземна мова в усіх країнах-членах ЄС (крім англомовних країн).
В Данії, Німеччині, Іспанії, Франції, Австрії, Фінляндії, Швеції та в Нідерландах 90% всіх школярів основної школи вчать англійську мову. До речі, хоча англійська мова на даний момент вважається дуже популярною і начебто самою легкою для вивчення, але насправді це не так.
Лінгвісти вже давно сходяться на думці, що англійська найважча для вивчення серед усіх європейських мов. Вони підрахували, що англійські діти вчать рідну граматику приблизно 2, 5 року, в той час, дітям які вивчають інші мови з нуля, потрібно всього лише близько року, щоб освоїти рідну мову. До XV століття в англійській мові не було розділових знаків.
Найдавнішими словами англійською є I (я), we (ми), two (два) і three (три). Лінгвісти вважають, що вони з’явилися кілька тисяч років тому. Слово goodbye (прощання) колись повністю звучало як God be with ye(староанглійська «Хай буде з тобою Господь»).
В цілому в Інтернеті приблизно 70% займають сторінки англійською мовою.
Поки ви читаєте цей текст, 700 мільйонів осіб в усьому світі вивчає англійську мову! :)
Читай, слухай, спілкуйся англійською в Пункті європейської інформації «Все про Європу»! |