2024, Субота, 23.11.2024, 17:36


Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
 
Шановні користувачі! Бібліотека працює з 8-30 до 17-00. Вихідний - субота. Вхід тільки в масках!
Меню
Марганець бібл
ППД
Бібліотека для діт
ПДГ
Децентралізація
Інтеракт.біографія
Опитування
Якої літератури Вам не вистачає в бібліотеці?
Всього відповідей: 79
Відвідувачів сайту
...
Пошук

Головна » 2016 » Березень » 2 » Все про Німеччину
14:21
Все про Німеччину

В рамках  проекту УБА «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки програми Європейського Союзу «Еразмус+ (Жан Моне)» презентуємо віртуальну слайд-подорож "Все про Німеччину" із циклу подорожей "Країни ЄС стають ближче".

З 27 березня 1957 року Федеративна Республіка Німеччини вступила до Європейського Союзу. Федеративна Республіка Німеччина — держава в Центральній Європі, межує з Данією, Польщею, Чехією, Австрією, Швейцарією, Францією, Люксембургом, Бельгією і Нідерландами. На півночі її природний кордон утворює Північне і Балтійське морить. Від Швеції Німеччину відокремлює протока в Балтійському морі.

Німеччина складається з 16 федеральних земель. Столиця і найбільше місто країни — Берлін. Член Європейського Союзу та НАТО. Країна з найбільшою кількістю населення і найбільшим рівнем економіки в Європейському союзі. Провідна політична сила на Європейському континенті, технологічний лідер в багатьох галузях. Після США, Німеччина є другим найпопулярнішим місцем міграції в світі.

Німеччина є членом «Великої сімки», вона претендує на постійне членство в Раді Безпеки ООН.

Глава держави — федеральний президент, який виконує швидше представницькі функції і призначає федерального канцлера. Федеральний канцлер є главою Уряду Німеччини. Він керує діяльністю Федерального уряду. Тому форму правління Німеччини часто ще називають канцлерською демократією.

Німеччина має федеральний устрій. Таким чином політична система держави ділиться на два рівні: федеральний, на якому приймаються загальнодержавні рішення міжнародного значення, і регіональний, на якому вирішуються завдання федеральних земель. Кожен рівень володіє власними органами виконавчої, законодавчої і судової влади.

Німецький Бундестаг (парламент) і бундесрат (орган представництва земель) здійснюють законодорадчу і законодавчу функції на федеральному рівні і повноважні більшістю голосів в дві третини в кожному з органів вносити зміни до конституції. На регіональному рівні законотворчістю займаються парламенти земель — ландтаги і бюргершафти (парламенти міст-земель Гамбург і Бремен). Вони ухвалюють закони, що діють в межах земель.

Виконавча влада на федеральному рівні представлена Федеральним урядом, на чолі якого стоїть бундесканцлер. Главою органів виконавчої влади на рівні суб'єктів федерації є прем'єр-міністр. Федеральною і земельними адміністраціями керують міністри, які стоять на чолі адміністративних органів.

Німеччина та Україна уже багато років поспіль пов'язані між собою двосторонніми стосунками — щоправда, не дуже інтенсивними. Але все ж таки в Європейському Союзі Німеччина — це важливий і надійний як політичний, так і торговельний партнер України, один із найбільших інвесторів у її економіку. Німецькі політичні фонди здійснюють інтенсивну проектну роботу в Україні з українськими партнерами.

Переглядів: 1184 | Додав: Biblioteka | Рейтинг: 5.0/2
Електронний катало
Графік роботи

Німецька служба
Календар
«  Березень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Ми на карті
Відзнаки