Всесвітній день поезії — це свято, яке відзначається щороку 21 березня (в день весняного рівнодення).
У відривному «Українському народному календарі» він уперше з’явився 2004 року. У поезії є своє народження, день народження, так як і у людини, поезія має свою історію.
У 1999 році на 30 сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було вирішено відзначати Всесвітній день поезії 21 березня. Перший Всесвітній день поезії святкувався у Парижі, де знаходиться штаб-квартира ЮНЕСКО.
„Поезія, – говориться в рішенні ЮНЕСКО, – може стати відповіддю на найгостріші і найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї широку суспільну увагу. Крім того, Всесвітній день поезії повинен дати можливість ширше заявити про себе невеликим видавництвам, чиїми зусиллями, в основному, доходить до читачів творчість сучасних поетів, літературним клубам, що відроджують одвічну традицію живого поетичного слова”.
Всесвітній день поезії — це ще й нагадування всім сучасникам про великих поетів, які своїм твердим словом впливали на долі цілих держав і завжди були в пошані.
Завдання поезії — розтривожити душу, примусити людину відгукнутися. Це нематеріальний, але цілком відчутний дотик. Поезія може віднайти сховані у кожному з нас глибини.
Справжня поезія — неповторна. Це не завжди означає виняткову оригінальність чи сміливий експеримент. Поезія може розповідати і про цілком знайомі, буденні речі звичайними словами, але розкривати їх по-новому, давати нам новий погляд.
Кажуть, що поезія – це голос істини, голос правди, який єднає серця.
Колектив ЦМБ ім. М. Островського вітає всіх марганецьких майстрів поетичного слова, особливо міське літературне об’єднання «Віра»: А. О. Антоненко – голову літературного об’єднання, О. М. Багаутдінова, Р. М. Байбуріна, А. С. Гнєзділова, Я. І. Должикова, О. Г. Жигу, В. М. Зотова, Т. О. Кошкіну, Л. В. Лопатюк, О. В. Малишка, А. А. Мельника, В. Х. Пугача, М. С. Смирнова, В. П. Сокур, Ю. Ф. Дагаєва, І. П. Штабенко, Т. І. Єгорову – філолога, головного помічника-консультанта марганецьких поетів, М. І Напалюк, В. Ф. Обозюк та ін..
Всім високого чистого неба, світлих задумів, сповнення мрій.
Ваше слово святая потреба - хай воно спонукає до дій!
Спонукає добро лиш творити, й надихає нові імена.
Слово може багато змінити - йому велич від Бога дана!
Виривати байдужості жала та міняти історії хід.
Слів таких потребує держава - український єднався щоб РІД!!!
То ж виносьте талант свій на люди та примножуйте в світі добро! |