9 листопада відзначається День української писемності та мови. З нагоди цього свята тисячі прихильників української мови щороку беруть участь у флешмобі й по всьому світу долучаються до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
Цьогорічний радіодиктант національної єдності є ювілейним – 20-м за рахунком. Радіодиктант задуманий як своєрідний флешмоб чи акція єднання навколо рідної мови, участь у якій може взяти кожен охочий.
![](https://1.bp.blogspot.com/-p2PEVJsamvY/X6ubdVoK1nI/AAAAAAAAFpc/IRy-LKrQ1IUZpKBL9GZeWctp9S6xsx9vwCNcBGAsYHQ/s1869/124572182_1775001482665994_1796556723897728137_o.jpg)
Вже традиційно бібліотекарі та користувачі марганецьких бібліотек приєднуються до цього флешмобу та перевіряють свої знання в написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Так і цього року всі зібралися в читальному залі Марганецької центральної бібліотеки з дотриманням карантинних вимог.
Спочатку ведучі в студії "UA: Першого" розповіли про історію диктанту та дали змогу всім охочим підготуватися до його написання. Власне текст під назвою "Виклики книжкової ери" почали читати о 9:30. Текст для ювілейного радіодиктанту написав відомий письменник і видавець Іван Малкович. Науковим консультантом стала доктор філологічних наук, професор Лариса Масенко. Читала диктант відома акторка Римма Зюбіна.
![](https://1.bp.blogspot.com/-SFr7MGrShJc/X6ubdfD59yI/AAAAAAAAFpY/pkxKqqPwFwYjurszv_ixr__xfnzHqn_GACNcBGAsYHQ/s1869/124453303_1775001495999326_4793183854724274383_o.jpg)
За статистикою, без помилок диктант пише не більше ніж один відсоток учасників. Так, 2018 році свої роботи на перевірку надіслали понад 30 тисяч учасників. З них лише 311 не припустилися жодної помилки, а припустилися однієї – 1004. У 2019 році лише двоє людей з майже 6 тисяч, які надіслали свої листи, написали радіодиктант без жодної помилки.
Підготувала Ольга Забенько |