Місто Марганець може по праву пишатися своїми поетами. Вона талановиті, досвідчені та визнані не лише в місті та в країні, але й далеко за її межами. Про їх творчість знають, її люблять, самими поетами захоплюються, як непересічними особистостями, людьми високо духовними, представниками української культури, зокрема, літератури.
![](/2013Antonenko/123/img_7763vyra.jpg)
22 березня у центральній міській бібліотеці ім. М. Островського відбулося чергове засідання міського літературного об’єднання «Віра». Засідання було присвячене поезії, бо 21 березня відзначався Всесвітній день поезії.
![](/2013Zustrits/IMG_7753.jpg)
Поезія – це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини. Будучи відображенням і дзеркалом суспільства, поезія – головний засіб самоствердження і дієвий стержень творчості. Отже, поезія допомагає нам жити. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними людьми. Заохочення поетичної творчості, її поширення та перекладу – це один із чинників сприяння культурного різноманіття, життєво важливе джерело натхнення.
![](/2013Kozak/img_7685vyra.jpg)
В цей день міське літературне об’єднання «Віра» на чолі з Миколою Сергійовичем Смирновим віддали шану і повагу великим, всесвітньо відомим поетам та письменникам, місцевим творчим людям, хто покинув цей світ і сучасникам, запаливши три свічки.
![](/2013Gordon/Novinki3/IMG_7769.jpg)
Далі голова літературного об’єднання «Віра» привітав березневих іменинників: Анатолія Степановича Гнєзділова та Віру Павлівну Сокур.
![](/2013Zustrits/IMG_7738.jpg)
Продовжилось засідання виступом директора міської ЦБС Л.В.Пономарьової, яка розповіла про творчість місцевих поетів, згадала прізвища творчих людей, які залишили цей світ, але назавжди залишилися в наших серцях.
![](/2013Muz-schkola/IMG_7697.jpg)
Дуже змістовно, доступно виступила Т.І.Єгорова, почесний громадянин м. Марганця, заслужений вчитель України. Вона розповіла про поезію, чим є в житті людини, чи потрібна поезія сьогодні. І зупинилася на поетах «срібного віку».
![](/2013VidkrCentre/Nagorodi/IMG_7705.jpg)
Виступ Т.І.Єгорової підтримали і продовжили А.А.Мельник і В.Х.Пугач, які розповіли, як потрібно працювати над словом, щоб текст був доступним і зрозумілим читачу, як уникнути помилок. Для прикладу були зачитані вірші.
![](/2013VidkrCentre/Nagorodi/IMG_7712.jpg)
Висловили свою думку про поезію і поділилися власними віршами В.П.Сокур, Л.В.Лопатюк, В.Ф.Обозюк, Т.О.Кошкіна, Я.І.Должиков, Г.О.Самойленко, О.В.Федорченко та інші.
![](/2013VidkrCentre/Nagorodi/IMG_7728.jpg)
Як завжди, дуже приємно здивував своїми віршами і виконанням композитор, виконавець, викладач музичної школи Ю.Ф.Дагаєв. Всі присутні потрапили у полон позитивної енергії і отримали велику насолоду від спілкування.
![](/2013VidkrCentre/Nagorodi/IMG_7756.jpg)
У теплій, дружній атмосфері всі присутні привітали і познайомилися з молодими місцевими поетами Анною та Денисом Кайдишевими,ж познайомившись з їх творчості.
![](/2013VidkrCentre/Nagorodi/IMG_7725.jpg)
Також всі присутні привітали гостя – Михайла Андрійовича Шалая, колишнього архітектора нашого міста, який висловив свою думку про поезію та красу душі. М.А.Шалай був приємно здивований творчістю наших місцевих поетів та письменників.
![](/2013VidkrCentre/Nagorodi/IMG_7767.jpg)
Микола Сергійович Смирнов, голова «Віри», підвів підсумки засідання і подякував всім присутнім за творчість, невгамовність, інтелектуальне та культурне зростання і побажав гармонії та нових творчих здобутків.
![](/2013VidkrCentre/Nagorodi/IMG_7772.jpg)
Публікацію підготували:
Вікторія Фіалковська, Ольга Забенько |