«Від того, як ми шануватимемо своїх предків,
свої кращі традиції, залежатиме наша духовність,
наша цивілізованість і майбутнє нашої України...»
Василь Скуратівський
У читальній залі оформлено відкритий перегляд літератури «Свята Трійця єднає, надихає, береже», на якому представлено літературу про виникнення свята Трійці, його історію і традиції.
Запрошуємо всіх бажаючих переглянути виставку. Без сумніву вона зацікавить читачів різного віку, особливо тих, кому не байдужа духовна спадщина і культура українського народу. Ознайомившись з літературою, якою наповнена виставка, читач матиме можливість краще зрозуміти себе - Українця.
Звичаї та традиції, пов'язані з календарними святами українців, є частиною духовної культури українського народу. Глибоке пошанування свого родоводу, щира турбота про збереження та примноження народних традицій - усе це вирізняє українців з-поміж інших націй. Отож, традиційно в кожній українській родині шанобливо зберігають та намагаються передати своїм дітям і онукам все, що лишили нам у спадок предки.
Трійця вважається в народі одним з найбільших свят після Різдва та Великодня. Відзначають його у 7-му неділю після Воскресіння Христового і святкують три дні. Це свято на честь Бога-Отця, Бога-Сина і Духа Святого. У 2021 році вона припадає на 20 червня.
За біблійними переказами, на 50-й день після воскресіння Ісуса Христа люди, які молилися, побачили Святого Духа - він вогненними язиками зійшов на апостолів, після чого вони почали розуміти різні мови, переповідаючи людям учення Божого Сина. На місці зішестя було збудовано перший християнський храм, і з того часу Трійця вважається початком народження християнської церкви.
Дні перед Трійцею називаються Клечальним або Русальним тижнем, а перші три дні після – Зеленими святами. Перед святом потрібно ретельно прибрати своє житло і завершити всі справи. Прикрасити будинок гілками дуба, клена чи липи (проте не варто використовувати гілки осики та верби), а також ароматними травами – лепехою, м’ятою, мелісою, чебрецем, васильками. На Трійцю забороняється будь-яка праця. Рекомендується відвідати в день Трійці святкову церковну службу, принісши з собою зелений букет з трав та квітів. Також покличте до себе в гості близьких і друзів, приготуйте святковий стіл. Не можна в цей день сумувати, ображатись на когось і думати про погане. Свято Трійці припадає на той час, коли розпускаються дерева і розквітають квіти. У давнину цей період слов’яни особливо шанували, називаючи його торжеством весни перед початком літа. Хорошою прикметою було хлопцеві посвататись на Трійцю, тоді життя у подружжя буде щасливе та довге. З цим днем пов’язано багато народних звичаїв і обрядів. |