2024, Четвер, 30.05.2024, 05:32


Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS
 
Шановні користувачі! Бібліотека працює з 8-30 до 17-00. Вихідний - субота. Вхід тільки в масках!
Меню
Марганець бібл
ППД
Бібліотека для діт
ПДГ
Децентралізація
Інтеракт.біографія
Опитування
Якої літератури Вам не вистачає в бібліотеці?
Всього відповідей: 79
Відвідувачів сайту
...
Пошук

Рубан Сергій Олександрович

Рубан Сергій Олександрович

 

 

Марганецький письменник Сергій Олександрович Рубан народився12 грудня 1980 року в мальовничому та старовинному селі Добра Надія, що на Дніпропетровщині, в родині сільських вчителів.  Батько Олександр Федорович викладав у школі українську мову та літературу (це, до речі, був улюблений предмет Сергія), а мати Алла Тимофіївна – російську мову та зарубіжну літературу. Тому вдома було багато різної літератури. В родині часто читали вірші українських та зарубіжних класиків. Вже десь тоді і закладалися ці зародки поетичного таланту. Вже в дорослому віці закладені в дитинстві зерна захоплення українською поетичною мовою в поєднанні з тонкою ліричною душею Сергія Рубана проросли чудовими художніми виданнями.

Після закінчення Добронадіївської середньої школи Рубан Сергій Олександрович вирішив віддати себе юридичній ниві та став здобувати вищу юридичну освіту. І по завершенню вишу, вже багато років успішно працює за фахом. На сьогодні займає посаду заступника начальника Марганецького бюро правової допомоги. Незважаючи на серйозність свого фаху, Сергій Рубан зберіг свій тонкий чуттєвий внутрішній світ.

Сергій Олександрович займає активну громадську позицію. Завжди підтримує ініціативи для розвитку культури міста, зокрема, тісно співпрацює з центральною міською бібліотекою, сільською бібліотекою-філією №2 в с. Новокиївка, бібліотекою-філією для дітей. В 2017 році Сергій Олександрович, як активний читач, ініціював проведення флешмобу "Подаруй україномовну книгу рідній бібліотеці". За підтримки Марганецького бюро правової допомоги, зокрема, С.О.Рубана, в 2017 році в центральній міській бібліотеці розпочав свою роботу дистанційний пункт доступу до правової допомоги з використанням Skype-зв'язку. Який зараз в умовах пандемії є ще більш актуальним для марганчан, які потребують правової допомоги. Як фахівець з правознавства Сергій Олександрович є головним спеціалістом клубу "Правовий захист" для учнів Марганецького професійного ліцею, що працює на базі Марганецької центральної міської бібліотеки. С.О.Рубан полюбився учасникам клубу як кваліфікований спеціаліст з юридичних питань. Для колективів різних закладів та установ міста Сергій Рубан проводить правові консультації.

Крім успішної професійної діяльності, постійним джерелом натхнення для поета є його сім'я: кохана дружина, який присвячено багато віршів, та двоє чарівних донечок. Тому й не дивно, що кохання - це червона лінія в творчості Сергія Олександровича. Першим читачем і критиком літературних творів Сергія є батько, який і сам пише вірші та видав невеличкі поетичні збірки. 

Одного грудневого дня, 12 числа 1980 року в мальовничому та старовинному селі Добра Надія, що на Дніпропетровщині, в родині сільських вчителів з’явився на світ чорнявий хлопчик – Сергій Рубан. Батько Олександр Федорович викладав у школі українську мову та літературу (це, до речі, був улюблений предмет Сергія), а мати Алла Тимофіївна – російську мову та зарубіжну літературу. Тому вдома було багато різної літератури. В родині часто читали вірші українських та зарубіжних класиків. Вже десь тоді і закладалися ці зародки поетичного таланту. Але прокинутися їм в ранньому віці не судилося. 

Після закінчення Добронадіївської середньої школи Рубан Сергій Олександрович вирішив віддати себе юридичній ниві та став здобувати вищу юридичну освіту. І по завершенню вишу, вже більше 17 років успішно працює за фахом. На сьогодні займає посаду заступника начальника Марганецького бюро правової допомоги. Склалося чудово і родинне життя Сергія: кохана дружина та двоє чарівних донечок. Це також його постійний привід для мрій та натхнення. А ще безмежна любов до України, адже Сергій Олександрович – щирий патріот України і активний громадський діяч. 

Як зрозуміти багатогранний світ творчої особистості Сергія Олександровича Рубана? Письменницький доробок Сергія - це безмежний спектр виявів почуттів, емоцій та яскравих образів.

В 2020 році Сергій Рубан сміливо та нестримно увірвався в літературне життя м. Марганця. Його збірка «Відчути душею» стала відкриттям року не лише в літературному товаристві міста, а й полюбилася широкій читацькій аудиторії. І це й не дивно. Бо хіба можна було залишитися байдужим до відвертих та емоційно насичених віршів поета! Сергій приголомшив публіку своєю поетичною майстерністю та різноманітністю тем творів. А ще ніхто не очікував, що доросла сформована особистість професійного юриста може створити настільки чуттєві, емоційно тонкі та відверті твори.

Більше про поетичну збірку: http://bibl-ostr.ucoz.ua/news/poetichna_zbirka_vidchuti_dusheju_marganeckogo_poeta_sergija_rubana/2020-10-04-842

 

На сторінках книги “Відчути душею” знайшло відображення все, що боліло його душі або надихало. Сам автор про своє життя говорить так:

“Життя - немов химера нечітка,
Як сон, який не пам’ятаєш вранці.
Кудись несе мене думок ріка,
Я в ній давно вже є безправним бранцем…”

У першому розділі  книги “Вірші” автор відверто розкриває читачам свої найпотаємніші думки та ділиться болісними питаннями. Відчувається, що кожний вірш ретельно відшліфований як досконалий поетичний твір. Тому вони і сприймаються доступно, зрозуміло й майже відразу відгукуються в серці. Хоча вже сама назва закликає не просто читати твори, а відчувати їх душею. Всі ці сюжети Сергій бере зі свого життя. І турботи, й радощі, і хвилювання - все це втілилося в художні образи в його поезії. 

Свій життєвий досвід та мудрість автор книги вклав у твори другого розділу “Притчі”. Їх варто не просто почитати, а порозмислити над кожною притчею. Адже скільки людина живе, стільки і вчиться жити. І як говорить народне прислів’я: лише дурні вчаться тільки на власних помилках. Тож черпайте мудрість, якою так щедро ділиться автор книги “Відчути душею” Сергій Рубан. Бо всі теми, яких торкається поет, близькі і знайомі кожному. Як говориться в одній з притч, важливо і думати, і робити. Саме поєднання правильних думок та дій - це шлях до успіху. 

Поетична збірка “Відчути душею” -  невеличка за обсягом, але настільки багата на почуття, пристрасті, патріотизм, розкішні художні образи,  життєву мудрість. 

Не встигла доросла читацька аудиторія повністю насолодитися ліричними творами поета, як знову подія! Світ побачило друге видання Сергія Рубана - дитяча книжка-розмальовка «Зимова казка».

            

Діти швидко оцінили яскраві, легкі та доступні для сприйняття вірші й загадки. А як приємно фантазувати, розмальовуючи зимові образи з поданих віршів, мріяти про різдвяно-новорічні свята, водночас легко запам’ятовуючи улюблені рядки з віршів. Дорослі читачі лише дивувалися, відкриваючи ще один реверс, як виявилося, надзвичайно тонкої поетичної душі Сергія Рубана.

 

Та ось весною 2021 року автор знову відкрив ще одну грань своєї непересічної творчої натури. Він представив на суд читачів прозовий роман «Коли боги мовчать». Сміливо та відверто перед читачами відкрилася історія життя головного героя. Легка та доступна манера письма, місцями смішні ситуації, трагічний розвиток подій, сміливий виклад ходу думок головного героя – все це характеризує цей роман як оригінальний твір модерної української літератури.

Роман Сергія Рубана зовсім не схожий на інші класичні твори подібного жанру. Він надзвичайно відвертий та сміливий. Тому і читачеві варто бути готовим сміливо визнати деякі моменти життя і зрозуміти героя роману. Автор має мужність називати речі своїми іменами і відверто говорити про те, про що багато-хто волів б мовчати чи вдавати, що цього немає. Тому цей твір викликає багатий спектр найрізноманітніших емоцій, почуттів та спогадів.

Там, де справжнє кохання, буває часто страшний біль, поряд з життям іде смерть, а несправедливість нашого існування часто не пояснюється людськими мірками. Коли людині болить в душі несправедливість, прагнення правди виринає на поверхню. Чому поряд з величним почуттям кохання, щирості та любові до життя існують педофіли, що руйнують невинні дитячі долі, чоловіки, які знущаються з дружин. Чому боги дозволяють жити таким нелюдам? А може вони карають їх руками іншим людей?! Часткою Бога в людині  є її сумління, її внутрішній голос.

Роман написаний про життя відверто, без прикрас. Варто мати сміливість сприймати життя таким, як воно є, а воно не завжди правильне і безхмарне. Бо ми приходимо в цей світ, щоб вчитися, розвиватися та ставати кращими, але кожен сам обирає свій шлях. І дуже важко визначити, чи правильний він, чи ні. 

Йдучи на поклик справедливості головний герой вчиняє вбивство. Чи виправдовує його мета цей вчинок? Треба мати мужність, щоб визнати, що наш світ недосконалий, але прекрасний тим, що в ньому є любов, безмежне щастя кохання. Щира, чиста та справжня любов - вона повинна стати тим дороговказом на життєвому шляху, стати головним вказівником для внутрішнього голосу. А найбільший гріх - то будь-який злочин проти любові. Бо лише любов і є тією рушійною силою, яка рухає Всесвіт, лише кохання надає глибинного сенсу нашому існуванню.

Коли боги мовчать, головний герой робить вчинок, який нібито злочин, а може, то саме Божа іскра в ньому відновлює справедливість і карає тих, хто на це заслуговує.  Кожен читач по-своєму поставиться до цих подій. Викликані думки і емоції від прочитаного будуть індикатором того, скільки любові до людей і до цього світу у Вашій душі. 

Видання отримало чимало протилежних відгуків: від неймовірного захвату до нерозуміння і несприйняття сюжетних поворотів у долі героя. Але байдужими він не залишив нікого. Видання побачило світ у видавництві "Ліра-К" та швидко розійшлося по всій Україні та далеко за її межами. 

В 2020 році вийшла друком поетична збірка "Притчі і тости". Це спільна збірка Сергія та його батька Олександра Федоровича, поета, краєзнавця, дослідника історичного минулого рідного краю. Ця збірка має два розділи: притчі і тости. Притчі написані Сергієм Рубаном, а тости - відповідно Олександром Рубаном.

Одвічні істини, в яких сконденсована народна мудрість тисяч поколінь, супроводжують нас протягом усього життя. Потрібно лише побачити ці етичні орієнтири, щоб скорегувати свої життєві кроки і не робити помилок. І в цьому вам допоможуть "Притчі" Сергія Рубана, в яких автор тонко і часом з гумором обігрує нестандартні життєві ситуації і ненав'язливо вказує на правильний вихід з них. 

"Тости" Олександра Рубана - це короткі іскрометні, веселі поетичні твори. У них автор пропонує читачеві цікаві здравниці до застілля на різні випадки в житті. Написані легко, весело, іноді іронічно. Але при вдумливому прочитанні їх читач віднайде ті ж моральні істини, що і в притчах сина Сергія, можливо, дещо контроверсійні, але життєстверджуючі і глибокі.
 

До свого 41-ого дня народження шанувальникам своєї творчості Сергій зробив неймовірний подарунок. Світ побачила збірка віршів "Серед тисяч сотень зір".

Як зазначає сам автор: "Ця збірка про кохання! Всі вірші, за виключенням декількох, присвячені цьому глибокому і досі повністю не дослідженому почуттю, з яким кожен з нас мав нагоду зустрітися або ще матиме таку нагоду! 41 вірш. Ця цифра не випадкова, адже в цьому році (сьогодні) мені 41 рік. Таке собі своєрідне привітання СЕБЕ з Днем Народження. В цьому році світ побачив мій перший роман "Коли боги мовчать" та поетичну збірку "Притчі. Тости", написану з моїм батьком Олександром Рубаном. Тому, це третя книжка за рік. Багато це, чи мало? Хто зна. Мабуть, мало... Але я задоволений і щасливий! Щасливий, що колись спробував писати вірші, пізніше – прозу, і продовжую писати по сьогодні.  Щасливий, що є ви, друзі, які читаєте те, що я пишу, ділитеся своїми враженнями і емоціями від прочитаного. Іноді, у коментарях цілі баталії, як у вірші "Щасливі не пишуть шедеври". Це, дійсно, надзвичайно важливо для мене! Щасливий, що є люди, які мені допомагають, які мене окрилюють і надихають, дають сили писати, люди, які дуже гарно читають мої вірші і неперевершено їх співають..."

А Сергій продовжує удосконалювати свій письменницький талант, шукає і знаходить все нові й нові теми, підходи в поданні матеріалу, шліфує свою поетичну майстерність. Головна тема його віршів – це кохання. Адже і Всесвітом рухає любов в усіх її проявах. Кохання – це той життєдайний ковток повітря, що стає сенсом існування кожної людини. Маючи в своєму арсеналі вміння тонко відчувати людські почуття, пропускати крізь себе різні життєві події та все це майстерно відтворювати на папері, Сергій Рубан збагачує наш духовний світ неймовірними творами поетичного мистецтва. В них автор довіряє читачам найпотаємніші роздуми і відверто та ненав’язливо вміє проникати до почуттів кожного з нас, підтримати та зрозуміти зовсім чужу йому людину, ділячись своїми переживаннями.

Сьогодні Сергій Рубан  - вже відомий письменник. Його твори охоче читають, до його суджень дослухаються інші майстри художнього слова, його думка має високий авторитет в літературних колах. 

Підготувала Ольга Забенько,

директор КЗ «Публічна бібліотека» Марганецької міської ради

Всі свої книги автор С.О.Рубан щедро дарує марганецьким бібліотекам. Запитуйте згадані книги в Марганецькій центральній міській бібліотеці.

Рубан, Сергій. Відчути душею [Текст] : поетична збірка / С. Рубан. - Нікополь : Принтхаус Римм, 2020. - 57 с. 

Електронний катало
Графік роботи

Німецька служба
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Ми на карті
Відзнаки