«З країни в Україну» – це масштабний культурно-просвітницький фестиваль, який відбувається у маленьких містах східних областей України. Проект започатковано у 2014 році, щоб максимально допомогти місцевим громадам патріотів наповнити свої міста атмосферою єдності, підтримки та відчуттям українського духу. Для цього до міст привозять частинки історії, культури, краєвидів, а також пісні, книжки, знання та вміння із різних куточків України.
15 серпня 2015 року в рамках цього фестивалю в міській бібліотеці ім. М. Островського відбулися загальноосвітні лекції, які провели для марганчан висококваліфіковані фахівці наукових установ з м. Києва.
Крім того, науковці подарували бібліотеці ім. М. Островського книжки з історії України. Всі мешканці та гості міста тепер в будь-який час ознайомитися з подарованою літературою, збагатити свої знання з культури т історії України.
Один з лекторів Владислав Берковський передав книги директору Маргнецької міської ЦБС Лідії Пономарьовій
Разом із науковцями з м. Києва до Марганецької бібліотеки завітав кобзар Юрко. Він заспівав та заграв на кобзі для всіх присутніх в залі. А людей в цей зібралося чимало, бо багатьох марганчан зацікавили анонсовані теми лекцій.
Олександр Гаранін, кандидат історичних наук, директор Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства, провів лекцію на тему "Тайм-менеджмент особистого життя або навіщо потрібне планування власного майбутнього".
В напрямку архітектури України присутні в залі прослухали лекцію Липи Катерини, кандидата історичних наук, мистецтвознавця, автора понад 300 праць з історії української архітектури, яка називалася "У сяйві мистецтва бароко".
Про національний український одяг гості в бібліотеці не тільки почули, але й побачили на власні очі, як вбиралися українські жінки. Людмила Тихонова, провідний науковий співробітник Національного музею українського народного декоративного мистецтва (м.Київ), дослідниця українського ткацького мистецтва та одягу, розповіла про народний костюм в традиційній культурі українців: одяг, символ, оберіг. Крім того, вона вдягла дівчину в автентичний український костюм.
Людмила Тихонова вдягає автентичний національний костюм на Ольгу Забенько
Про українське національне відродження 1920-х років розповів Тимошенко Юрій, доктор історичних наук, професор, автор понад 200 наукових праць з історії повсякдення України у 1920-1940-рр.
Не менш цікавою була лекція на тему "(Не)втрачені надії. Українське державотворення (IX-XVIII ст.)", яку провів Берковський Владислав, кандидат історичних наук, архівіст-історик, автор понад 200 наукових праць з історії економіки України.
Всі лекції були надзвичайно цікавими, проведені на високому професійному рівні. На заході було продемонстровано відеонарізку з документальних кадрів про шлях здобуття Україною незалежності. Всі присутні були зацікавлені темами виступів, ставили питання лекторам, деякі навіть вступали з науковцями в дискусію. По завершенню лекційної програми гості в залі та бібліотекарі щиро подякували київським історикам за цікавий матеріал та корисно проведений час.
Оля Забенько, бібліограф Марганецької міської ЦБС |