22 травня – важлива дата для кожного українця. У цей день прах Т.Г.Шевченка згідно з його заповітом було перепоховано в Україні в м. Каневі на Чернечій горі. Самі цій події була присвячена година пам’яті «Доля Тараса – то правда жива».
До ЦМБ ім.М.Островського в цей день були запрошені учасники заходу – учні 10-го класу СШ №2 разом зі своїм класним керівником – вчителем української мови та літератури Оленою Степанівною Городецькою та представники міського літературного об’єднання «Віра»: Анатолій Олексійович Антоненко, голова літературного об’єднання, і Любов Василівна Лопатюк, визнана в місті поетеса.
Захід було сплановано і проведено на краєзнавчому матеріалі. Небайдужі марганчани до життя і творчості великого Кобзаря і доводять вони це своїми талановитими творами. Повість члена Національної спілки письменників України Анатолія Степановича Гнєзділова «Хусточка з блакитною каймою» була написана до 200-річчя від дня народження Т.Шевченка. Саме її було запропоновано для обговорення старшокласникам. Кожен з присутніх в залі був учасником заходу. Всі вони заздалегідь прочитали твір, тому кожен мав, що сказати і про автора повісті, і про її головних героїв – поета та художника Т.Г.Шевченка і княжну Варвару Миколаївну Репніну. Інна Лазданова своє ставлення до головних героїв повісті висловила у сценці, де вона зіграла роль княжни Репніної, яка стала вірним, щирим другом до кінця днів Т.Г.Шевченка.
Артем Яковенко та Настя Балакіна прочитала вірш іншого визнаного в нашому місті митця А.О.Антоненка, який мовою поезії розповів про зустріч великого поета і княжни після довгої розлуки, повернення Шевченка із заслання.
Анатолій Антоненко має чималий спадок творів, присвячених Т.Г.Шевченко. У виступі голова літературного об’єднання «Віра» зупинився на своєму новому оповіданні «Від острова Хортиця до острова Томаківка», в якому розповідає про перебування великого поета на нашій козацькій землі, та прочитав власний вірш «До нащадків».
Далі ведуча заходу, провідний бібліотекар Т.Ф. Мархасіна, розповіла про поетичний конкурс «Поезія Шевченка – то музика народної душі», який бібліотека провела спільно з міським літературним об’єднання «Віра» в березні цього року. Переможницею конкурсу серед учнівської молоді стала учениця 9-го класу СШ №9 Чуприна Аліна. Її вірш «Кобзареві» прочитала учасниця заходу Дерев’янко Настя.
Переможницею конкурсу серед відомих поетів стала визнана в місті поетеса Л.В.Лопатюк. Саме з нею молоді змогла поспілкуватися за темою заходу та почути вірш «Кобзар», який приніс Любов Василівні перемогу в конкурсі.
Марганчани намагаються виконувати заповіт Великого Кобзаря. Своєю творчістю вони доводять, що пам’ять про великого і геніального батька нації жива.
Ведуча заходу Т.Ф. Мархасіна зробила огляд книжкової виставки, оформленої за темою заходу, на якій, крім літературних робіт марганчан, були представлені художні роботи: вишивка Анни Новоселової, малюнок «Хата Шевченка» Варвари Мелузової, учениці 10-го класу СШ №3.
Зі словами подяки до організаторів заходу – бібліотечних працівників та поетів – виступила вчитель О.С. Городецька. На завершення пам’ятного заходу, від якого кожен отримав насолоду, учні залюбки спілкувалися з поетами, фотографувалися та висловили побажання зустрітися ще.
|